Drony kamikadze znów nad Kijowem. Seria wybuchów w mieście [TEKST AKTUALIZOWANY]

W poniedziałek wieczorem w Kijowie rozbrzmiewają alarmy przeciwrakietowe. Nad miasto nadleciało 12 dronów kamikadze. W mieście i okolicach słychać wybuchy.

23:00

Nie zapowiada się spokojna noc dla Kijowa. O godzinie 23:00 znów słychać w mieście wybuchy.

22:00

Słychać eksplozje w Odessie i okolicach.

Wołodymyr Zełenski poinformował o nowych rosyjskich atakach z użyciem dronów. Przekazał, że niektóre z nich zostały zestrzelone.

 21:50

Jak informuje dziennikarz Onetu Marcin Wyrwał - syreny przeciwlotnicze znów słychać w centrum Kijowa. Alarmy włączyły się również w Chersoniu, Odessie, Charkowie i Mikołajowie.

20:50

Kolejne irańskie drony kamikadze nadlatują nad Kijów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy oficjalnie oskarżyło Iran o współudział w zbrodniach Rosji przeciwko Ukrainie.

20:40

Nie milkną wybuchy w obwodzie kijowskim.  

Siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły rosyjskie drony pod Kijowem. "Mieszkańcy obwodu kijowskiego, zostańcie w schronach. Dbajcie o siebie i swoich bliskich. W regionie działają siły obrony powietrznej" - poinformował mer Boryspola Wołodymyr Borysenko.

 20:00

Ukraiński dziennikarz "Kijów Independent" pisze o "roju dronów nad obwodem kijowskim". 

Z najnowszych informacji wynika, że część z nich udało się przechwycić obronie przeciwrakietowej.

"Kijów Independent" pisze o wybuchach w Browarach, Boryspolu, Sofiskach Borszczachiwce. 

 19:30

12 irańskich dronów kamikadze nadleciało nad Kijów w poniedziałek wieczorem. Szef Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Oleksii Kuleba potwierdza, że system obrony powietrznej próbuje je zestrzelić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w mieście słychać już kolejne wybuchy. Eksplozje słychać m.in. w Białej Cerkwi i Boryspolu w obwodzie kijowskim. 

Ukraińska armia odparła ataki m.in. na Spirnę, Majorsk, Krasnohoriwkę i Pobiedę. Udało się także zestrzelić drony, które nadleciały nad miejscowość Browary w obwodzie kijowskim.

Praktycznie w całej Ukrainie rozbrzmiewają alarmy przeciwlotnicze.

Więcej o: