Rosja. Samolot wpadł w budynki mieszkalne. Potężny pożar [WIDEO]

Blok mieszkalny w rosyjskim Jejsku (Kraju Krasnodarskim, nad Morzem Azowskim) stanął w płomieniach po tym, gdy uderzył w niego wojskowy samolot. Informacje potwierdza rosyjska agencja prasowa TASS.

Rosyjskie władze potwierdzają, że samolot rozbił się podczas startu szkoleniowego z lotniska wojskowego Południowego Okręgu Wojskowego w Jejsku. W zdarzeniu zginęły co najmniej dwie osoby, a 15 zostało rannych. 

Ministerstwo Obrony Rosji informuje, że samolot to wojskowy bombowiec Su-34. Przyczyną wypadku był pożar jednego z silników podczas startu. 

Jejsk. Kula ognia. Samolot wpadł w budynek. Pilot się katapultował

Po uderzeniu maszyny w budynek widoczna była duża kula ognia, która spowodowała pożar w 9-piętrowym bloku. Jak czytamy na Telegramie Ministerstwa Obrony Rosji, pilot samolotu zdołał się katapultować.

Prezydent Rosji Władimir Putin wysłuchał doniesień ministrów ws. zdarzenia z Jejska i polecił szefowi regionu, szefom Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych i Ministerstwa Zdrowia lot na miejsce do pomocy poszkodowanym.

Jejsk to port nad Morzem Azowskim, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. Znajduje się tam jedno z 40 lotnisk w Rosji, na Białorusi i okupowanym Krymie, z których armia Rosji przeprowadza ataki na Ukrainę.

Ukraiński czołg prowadzący ogień. Zdjęcie ilustracyjneCisza po doniesieniach o ukraińskim ataku w rejonie Chersonia

Więcej o: