Zełenski z apelem: "Musimy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej". Powód? "Rosyjski terror rakietowy"

- Ze względu na rosyjski terror rakietowy w niektórych miastach i obszarach Ukrainy energetycy muszą ograniczyć dostawy energii elektrycznej. Tak, aby cały system był stabilny - przekazał w niedzielę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy w codziennym wieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych apelował do Obywatelek i obywateli Ukrainy o oszczędzanie energii elektrycznej. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że "wszyscy w Ukrainie świadomie musimy używać prądu w godzinach największego na nią zapotrzebowania".

To mała rzecz dla życia każdego człowieka, ale bardzo ważna w całym systemie energetycznym. Na przykład w ostatnią sobotę mieszkańcy obwodu czernihowskiego ograniczyli zużycie energii elektrycznej o 20 procent. Jestem wam bardzo wdzięczny. A w ogóle w kraju - ograniczono je średnio o 10 procent. Kijów i obszar to zaledwie 7 procent. Jeśli masz taką możliwość, zrób więcej. Musimy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej od 17:00 do 23:00. To taki krok, który wraz z innymi zapewni porażkę rosyjskim planom terrorystycznym

- podkreślił Zełenski.

Zełenski: Ciężkie walki w Bachmucie i Sołedarze we wschodnim Donbasie

Ukraiński przywódca w niedzielnym raporcie przekazał, że obecnie najcięższe starcia na froncie są w Donbasie- w rejonie Sołedaru i Bachmutu.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gen. Bieniek: Zmienił się dowódca sił rosyjskich, który jest znany z okrutnych metod walki

- Tam toczą się bardzo ciężkie walki. Tam okupanci rzucili wszystkich, kogo mogli, w tym dwa tysiące skazanych, głównie za najpoważniejsze przestępstwa, z długoletnimi wyrokami. Utrzymują ich na froncie za grosze i za obietnice amnestii. Państwo rosyjskie sponsoruje terror, szuka ludzi w więzieniach i obiecuje im wolność. Czy ktoś na świecie jeszcze wątpi w to, czy warto oficjalnie uznać Rosję za państwo- terrorystę? - pytał Wołodymyr Zełenski. 

Miasto Bachmut jest kolejnym celem rosyjskich wojsk posuwających się powoli w głąb Donbasu, po zajęciu przez nich w czerwcu i lipcu Lisiczańska i Siewierodoniecka. Sołedar leży na północ od Bachmutu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: