Chiny grożą światu. "Zastrzegamy sobie prawo użycia siły w sprawie Tajwanu"

Chiny zastrzegają sobie prawo do użycia siły wobec Tajwanu - to deklaracja, którą złożył rzecznik Komunistycznej Partii Chin. Zapowiedź padła w przeddzień XX Zjazdu Komunistycznej Partii Chin.

W niedzielę w Pekinie rozpocznie się XX Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Potrwa cały tydzień, do 22 października. 

Chiny zastrzegają sobie prawo do użycia siły wobec Tajwanu. W ostateczności, w ważnych okolicznościach, chociaż pokojowe zjednoczenie jest pierwszym wyborem

- stwierdził w sobotę rzecznik Partii Komunistycznej, którego cytuje Reuters. Sun Yeli na konferencji prasowej w Pekinie zaznaczył, że "zjednoczenie Chin i Tajwanu wychodzi naprzeciw interesom wszystkich, w tym tajwańskich rodaków".

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rosję i Chiny łączy ścisłe partnerstwo na wielu płaszczyznach?

Chiny grożą światu. "Zastrzegamy sobie prawo użycia siły w sprawie Tajwanu"

W niedzielę w Pekinie rozpocznie się odbywający się dwa razy na dekadę zjazd Komunistycznej Partii Chin. Przewodniczący partii i prezydent Chin Xi Jinping najprawdopodobniej zostanie wybrany na trzecią pięcioletnią kadencję jako sekretarz generalny partii rządzącej. To najwyższe stanowisko w kraju.

Kolejna kadencja na czele Komunistycznej Partii Chin sprawi, że Xi Jinping będzie najpotężniejszym chińskim politykiem od czasów Mao Zedonga. W zjeździe w Pekinie uczestniczyć będzie dokładnie 2296 delegatów z całego kraju, którzy wygłoszą ostanie sprawozdanie z działania najważniejszych organów partii w ostatnich pięciu latach. Wyłoniony będzie nowy skład Komitetu Centralnego partii i naczelnego organu antykorupcyjnego, Centralnej Komisji Inspekcji Dyscypliny. Wprowadzone zostaną również zmiany do statutu KPCh.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: