Strzelanina w Karolinie Północnej. Są ofiary. "Potworny akt przemocy"

Pięć osób zginęło, a dwie zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w miejscowości Raleigh stolicy stanu Karolina Północna. Wśród ofiar jest policjant. Miejscowa policja poinformowała, że młodociany sprawca został zatrzymany po trzygodzinnym pościgu.

W czwartek ok. godziny 17 (czasu lokalnego) w rejonie Neuse River Greenway, przy jednym z parkingów niedaleko miejscowości Raleigh w Karolinie Północnej, doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło pięć osób, w tym policjant po służbie - podaje AP.

Burmistrz stolicy stanu Mary-Ann Baldwin przekazała, że dwie osoby trafiły do szpitali. Około godziny 22 policja poinformowała, że zatrzymała podejrzanego, nastolatka uzbrojonego w broń długą, w garażu jednego z domów.  

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Koszmar każdej społeczności dotarł do Raleigh" 

Gubernator stanu Roy Cooper złożył kondolencje rodzinom ofiar i stwierdził, że strzelaninę można nazwać "terrorem, który dotarł do drzwi miasta".

Viktor Orban Viktor Orban mięknie, by dostać pieniądze z Unii Europejskiej

- Koszmar każdej społeczności dotarł do Raleigh. To bezsensowny, potworny i doprowadzający do wściekłości akt przemocy  - mówił gubernator podczas  konferencji prasowej.

Z kolei burmistrz miasta Mary-Ann Baldwin zaapelowała o powstrzymanie przemocy z użyciem broni.

Atak na obwód zaporoski Wojna w Ukrainie. Atak na obwód zaporoski. Rosja wystrzeliła trzy pociski

- Musimy powstrzymać tę bezmyślną przemoc w Ameryce – dodała Baldwin.

Więcej o: