Ostrzał obwodu zaporoskiego. "W wyniku brutalnego ataku zginęło siedem osób"

W rosyjskim ostrzale obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie Ukrainy zginęło siedmiu cywilów - informuje strona ukraińska. Jest wielu rannych.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że miasto Orichiw i osiedle Stepnohirśk zostały ostrzelane z użyciem artylerii i mobilnych wyrzutni rakiet MLRS.

Zobacz wideo Prof. Tyrowicz: Nie grozi nam scenariusz grecki

Ostrzał obwodu zaporoskiego. Nie żyje siedem osób

Ukraińskie służby usuwają skutki ataków. "W wyniku brutalnego ostrzału zginęło siedem osób" - napisał. Są też ranni, ale Tymoczenko nie sprecyzował, jak wielu. 

We wtorek rano rosyjskie wojska wystrzeliły 12 pocisków S-300 - rakiet ziemia-powietrze dalekiego zasięgu - w obiekty użyteczności publicznej znajdujące się w Zaporożu. W poniedziałkowych rosyjskich bombardowaniach zginęło co najmniej 19 cywilów.

Wojna w Ukrainie - zdjęcie archiwalneUkraińskie wojsko dziękuje Polsce za pomoc w działaniu przeciwko rosyjskim dronom

Wołodymyr Zełenski: Rosja rozpoczęła drugą falę ataku terrorystycznego

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja rozpoczęła drugą falę ataku terrorystycznego na Ukrainę. W wieczornym nagraniu ukraiński przywódca przypomniał, że rano najeźdźcy wystrzelili 28 rakiet - 20 z nich zostało zestrzelonych przez ochronę przeciwlotniczą. Wołodymyr Zełenski poinformował, że na całej Ukrainie prace porządkowe w miejscach, ostrzelanych i zbombardowanych przez Rosję, przebiegają sprawnie. Zapewnił, że infrastruktura, zniszczona przez wroga, zostanie odbudowana. Dodał, że gdyby nie dzisiejsze ataki, udałoby się przywrócić elektryczność, łączność i dostawy wody, uszkodzone przez Rosjan.

Więcej o: