Ukraińskie służby wydały list gończy za Miedwiediewem i Zacharową. "Zamach doprowadził do śmierci"

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy rozesłała listy gończe za za wiceszefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrijem Miedwiediewem oraz Marią Zacharową, rzeczniczką resortu spraw zagranicznych. Na liście poszukiwanych przez ukraińskie służby znalazł się również minister obrony Siergiej Szojgu.
Zobacz wideo Reakcje Rosjan na zarządzoną mobilizację. "Wolę już iść do więzienia. Nie będę walczył za tę władzę"

Doniesienia o poszukiwaniach Dmitrija Miedwiediewa potwierdziła Służba Bezpieczeństwa. "Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i były prezydent kraju-agresora został uznany za poszukiwanego" - napisała w komunikacie.

Podobnie, jak większość członków Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Miedwiediew jest podejrzany o złamanie art. 110 Kodeksu karnego, czyli naruszenie integralności terytorialnej i nietykalności Ukrainy. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności - podkreśliła SBU.

Więcej wiadomości na stroni głównej Gazeta.pl

Czech Republic Ukraine Umbrella ProtestW Pradze odbyło się "referendum" ws. Królewca. "Wakacje nad Bałtykiem"

Miedwiediew i Zacharowa poszukiwani listem gończym

Służby poszukują również listem gończym Marii Zacharowej. Rzeczniczce rosyjskiego MSZ także zarzuca się "zamach na integralność terytorialną i nietykalność Ukrainy, który doprowadził do śmierci ludzi, a także innych ciężkich następstw"

Na liście poszukiwanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy znaleźli się też minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oraz Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej.

Prezydent Wołodymyr Zełenski wielokrotnie podkreślał, że Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za wszystkie zbrodnie na Ukrainie.

Joe BidenBiden rozmawiał z Zełenskim. Zapowiedział dostarczenie obrony powietrznej

Więcej o: