Dmitrij Miedwiediew mówi o odwecie na Ukraińcach za atak na most krymski. "Zniszczymy terrorystów"

Wiceszef Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew odniósł się do ataku na most krymski. Odpowiedział Nadanie Friedrichson z państwowego kanału "Zwiezda", że "reakcją Rosji na tę zbrodnię może być tylko bezpośrednie zniszczenie terrorystów".

Dmitrij Miedwiediew udzielił pisemnego wywiadu Nadanie Friedrichson ze stacji telewizyjnej "Zwiezda", należącej  do rosyjskiego Ministerstwa Obrony, który został opublikowany 9 października. Były prezydent Rosji skomentował w nim wysadzenie mostu krymskiego, zapowiadając, że "reakcją Rosji na tę zbrodnię może być tylko bezpośrednie zniszczenie terrorystów, tak, jak zareagowałyby inne kraje. Na to właśnie czekają obywatele Rosji" - przekazuje CNN.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rozmowa Łukasza Kijka z Antonem Heraszczenką - doradcą MSW Ukrainy

Rosja. Dmitrij Miedwiediew oskarża Ukrainę o wysadzenie mostu krymskiego

Wywiad został opublikowany na kanale Nadany Friedrichson w serwisie Telegram. Dmitrij Miedwiediew podczas rozmowy określił atak na most krymski "aktem terrorystycznym i sabotażem dokonanym przez zbrodniczy reżim kijowski. Nie było co do tego żadnych wątpliwości. Wszystkie raporty i wnioski zostały sporządzone". Dodał, że uderzenie w kluczową arterię było przeprowadzone przez "upadłe państwo ukraińskie".

Miedwiediew został również zapytany o to, jak przebiega mobilizacja w Rosji. Odpowiedział, że "odbywa się w taki sposób, w jaki może mieć miejsce w kraju, w którym nie było jej od ponad 80 lat. Jest prawdziwy patriotyzm, są ludzkie emocje. Ale najważniejsze jest to, że kraj zjednoczył się, aby chronić nasz naród i Ojczyznę. I to jest gwarancja naszego bezwarunkowego zwycięstwa" - czytamy w opublikowanym wywiadzie na Telegramie.

Rosjanie wszczęli śledztwo w sprawie zniszczenia mostu krymskiego

W niedzielę 9 października  do ataku na most krymski odniósł się Władimir Putin podczas rozmowy z Aleksandrem Bastrykinem, szefem rosyjskiego komitetu śledczego. "Nie ma wątpliwości, że atak miał na celu zniszczenie krytycznej infrastruktury cywilnej Federacji Rosyjskiej" - powiedział Putin. Most krymski był kluczowym szlakiem logistycznym dla rosyjskich sił zbrojnych, najważniejszym bezpośrednim szlakiem drogowym oraz kolejowym prowadzącym z Rosji na Krym. Rosjanie zbudowali go po aneksji Krymu w 2014 r. Aleksander Bastrykin przekazał, że wszczęto śledztwo w sprawie zniszczenia mostu, a podejrzani zostali zidentyfikowani przy wsparciu Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) - informuje CNN.

 
Więcej o: