Wybuch na Moście Krymskim. Rosyjski komitet śledczy potwierdził śmierć trzech osób

Kremlowska agencja Ria Nowosti podaje za rosyjskim komitetem śledczym, że według dotychczasowych ustaleń w wyniku wybuchu na Moście Krymskim zginęły trzy osoby.

"Są to prawdopodobnie pasażerowie samochodu, który znajdował się obok wysadzonej ciężarówki" - poinformował komitet śledczy w komunikacie, który przytacza Ria Nowosti. Służby informują, że ciała dwóch mężczyzn i kobiety zostały wyłowione z Cieśniny Kerczeńskiej. Trwa ustalanie tożsamości ofiar.

Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury.

Jak podaje portal Meduza, śledczy mieli też ustalić, że ciężarówka, która eksplodowała, należała do mieszkańca Kraju Krasnodarskiego. Obecnie badana jest trasa, którą przebył samochód. 

Most Krymski jak Titanic. Ukraińska poczta wyda znaczki z okazji zniszczenia przeprawy na KrymMost Krymski jak Titanic. Będą znaczki "z tym, co z niego zostało"

Wybuch na Moście Krymskim

Do wybuchu na Moście Krymskim, który łączy Kraj Krasnodarski z półwyspem, doszło w sobotę rano. Prorosyjscy separatyści i rosyjscy urzędnicy zapewniają, że wkrótce uszkodzenia zostaną naprawione, ale w obawie przed całkowitym odcięciem półwyspu od dostaw z Rosji polecono uruchomienie przepraw promowych. Jednak zdjęcia i filmy opublikowane przez internautów wskazują, że uszkodzenia są na tyle poważne, iż naprawa może potrwać wiele miesięcy. 

Rosja oskarżyła o doprowadzenie do wybuchu stronę ukraińską. Media w Ukrainie podały nieoficjalnie, że za eksplozją może stać SBU. 

Most Krymski (zdjęcie ilustracyjne)Most Krymski zniszczony. "Duże kłopoty Rosji w perspektywie czasu"

Więcej o: