Wojna w Ukrainie. Rosjanie nie umieli skorzystać z toalety. "Wybili podłogę i zrobili dziurę klozetową"

"Rosyjscy żołnierze nie zorientowali się, do czego służy toaleta, i wybili podłogę, aby zrobić 'dziurę klozetową'" - napisał w czwartek na Twitterze ukraiński polityk Anton Heraszczenko, b. wiceminister spraw wewnętrznych.

 "Za każdym razem wydaje nam się, że widzieliśmy wszystko. I za każdym razem okazuje się, że się mylimy" - czytamy na Twitterze Antona Heraszczenki.

Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury.

Rosjanie nie wiedzieli, do czego służy toaleta

Na wideo zamieszczonym przez polityka jeden z Ukraińców pokazał, wybitą w podłodze dziurę. "Rosyjscy żołnierze nie zorientowali się, do czego służy toaleta, i wybili podłogę, aby zrobić 'dziurę klozetową'" - stwierdził Anton Heraszczenko.

W tym miejscu warto dodać, że zarówno w częściach byłego ZSRR, jak i wielu innych krajach na bliskim i dalekim wschodzie, korzysta się z toalety kucanej (istnieją też różne typy takiej toalety, np. turecki czy japoński). Tego typu rozwiązanie ma też wielu zwolenników i bywa opisywane jako bardziej pierwotna i zdrowsza alternatywa dla siedzenia na muszli klozetowej, m.in. z uwagi na to, że pozycja kuczna ułatwia wypróżnianie.

Wojna w Ukraine - najnowsze informacje z frontu

Sukcesy ukraińskiej armii na południu podsumował prezydent Wołodymyr Zełenski. Jak mówił, od 1 października w obwodzie chersońskim wyzwolono ponad 500 kilometrów kwadratowych terytorium i kilkadziesiąt miejscowości. W ostatnich dniach w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego Ukraińcy przesuwają się na południe i wyzwalają terytorium między rzekami Dniepr i Ingulec.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei na wschodnim odcinku frontu, po wyzwoleniu Łymanu, Ukraińcy kierują się do obwodu ługańskiego. Jak mówi ekspert wojskowy Ołeh Żdanow, udało się tam wyzwolić kilka miejscowości, ale przede wszystkim zająć wygodne taktyczne pozycje. Ekspert wyjaśnia, że na zachodzie obwodu ługańskiego ukraińskiemu wojsku udało się sforsować rzeki Oskoł i Doniec. Stworzono w ten sposób platformę do przerzutu ukraińskich wojsk na przeciwległe brzegi i kontynuowania ofensywy.

Więcej o: