Włochy. Noworodek w reklamówce znaleziony przy drodze. Starsze małżeństwo usłyszało płacz. "To cud!"

Włoscy lekarze mówią, że to cud, że dziecko porzucone w reklamówce przy drodze przeżyło. Płacz noworodka usłyszała we wtorek para starszych ludzi, spędzająca czas na działce. Niemowlę zostało porzucone na kilka godzin po urodzeniu. Policja szuka jego matki.

Noworodek został porzucony przy drodze w Paceco we Włoszech. Dziecko było owinięte kocem i włożone w reklamówkę. Jego płacz usłyszała para starszych ludzi. Dzięki szybkiej reakcji udało się je uratować. Teraz policja poszukuje matki.

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Włochy. Noworodek porzucony przy drodze. Udało się go uratować

Dziecko przez pracowników szpitala otrzymało imiona Francesco Alberto. Pierwsze imię pochodzi od patrona Włoch - chłopca znaleziono w dniu jego święta. Alberto to imię jednego z członków brygady, która eskortowała chłopca do szpitala - wyjaśnia "La Repubblica".

Wiadomo, że chłopiec został porzucony w dniu narodzin. Świadczy o tym niezabliźniona rana po pępowinie. Płacz noworodka około 17.30 we wtorek usłyszało starsze małżeństwo, które niespodziewanie wybrało się na swoją działkę, mieszczącą się w dzielnicy Sciarrotta. Chłopiec leżał na ziemi, zawinięty różowo-zielony koc. Był włożony w torbę foliową.

Lekarze mówią, że na twarzy i nogach noworodka pojawiły się oparzenia od słońca. Chłopca uratowało to, że płakał - dźwięki zaniepokoiły starsze małżeństwo, które zdecydowało się sprawdzić, skąd pochodzą.

Dziecko waży trzy kilogramy i liczy 50 centymetrów wzrostu. Jego stan jest stabilny.

Włochy. Trwają poszukiwania matki porzuconego noworodka

W tej chwili trwają poszukiwania matki, która porzuciła noworodka. Policjanci prześledzą nagrania z monitoringu - w okolicy znajdowały się kamery szkoły podstawowej. Badaniom zostanie poddany też koc, w który został zawinięty chłopiec.

To, że mimo porzucenia tuż po urodzeniu, chłopiec przeżył, dla lekarzy jest wyjątkowe.

- To cud. Tak małe dziecko nie przeżyłoby nocy samotnie na łonie natury - mówił dziennikarzom lekarz zajmujący się chłopcem, La Placa.

Jeśli uda się odnaleźć matkę, kobieta będzie odpowiadać za porzucenie niemowlęcia.

*********

Więcej o: