Kolejne sukcesy Ukrainy pod Chersoniem. Armia wyzwoliła osiem miejscowości. "Przywróciliśmy flagę"

Ukraińska armia osiąga sukcesy na południu kraju, w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego. W ostatnim czasie udało jej się wyzwolić w regionie osiem miejscowości - potwierdziły Siły Zbrojne Ukrainy.
Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury.

Rzecznik Dowództwa Operacyjnego "Południe" Władysław Nazarow przekazał, że Ukraińcom udało się wejść na około 20 km w głąb okupowanego terytorium. Wyzwolone miejscowości to Bielajewka,  Dawydiw Brid, Ukrajinka, Wełyka Ołeksandriwka, Mała Oleksandrivka, Zołota Bałka, Lubimiwka i Chreszczeniwka.

Znajdują się one na pograniczu chersońszczyzny z obwodem mikołajowskim i dniepropietrowskim, między rzekami Ingulec i Dniepr. To tam ukraińska armia przesuwa się na południe wzdłuż Dniepru.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie przeprowadzili nocny atak dronami w Białej CerkwiiRosjanie zaatakowali Białą Cerkiew dronami kamikadze

Kolejne sukcesy Ukrainy pod Chersoniem

"W wyniku starannie zaplanowanej i znakomicie przeprowadzonej operacji wojskowej mającej na celu wyzwolenie terytoriów obwodu chersońskiego spod okupacji, nasze jednostki wyzwoliły i przywróciły flagę państwową Ukrainy w ośmiu miejscowościach" - podkreśliły ukraińskie Siły Zbrojne.

Z kolei według raportu amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną Rosjanie na tym odcinku wycofują się na południe w kierunku Berysławia. Jednocześnie, jak czytamy, oddziały rosyjskie są tam słabo wyposażone. Ukraińcy od tygodni ograniczają możliwość rosyjskich dostaw ostrzeliwując przeprawy przez Dniepr. Trwa też ofensywa ukraińskiej armii w okolicach niedawno zdobytego Łymanu w obwodzie donieckim. Tam ukraińskie oddziały nacierają w kierunku obwodu ługańskiego.

Znaleziska w jednej z sali tortur w obwodzie charkowskimOdnaleziono "komorę tortur" w obwodzie charkowskim. Zareagowali sąsiedzi

Więcej o: