18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Wojna w Ukrainie. Odnaleziono "komorę tortur" w obwodzie charkowskim. "Sąsiedzi słyszeli krzyki"

We wsi Pisky Radkiwski w obwodzie charkowskim ukraińska policja odkryła kolejną "komorę tortur". Mieszkańcy przekazali, że w piwnicy jednego z domów są więzieni cywile, żołnierze operacji antyterrorystycznej (ATO) oraz ukraińscy żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po wyzwoleniu wsi Pisky Radkiwski, znajdującej się w gminie Borowa nieopodal granicy obwodu charkowskiego z obwodem donieckim miejscowi mieszkańcy zawiadomili policję o przetrzymywanych przez Rosjan więźniach - informuje agencja Interfax. Serhij Bolvinov, zastępca szefa Komendy Głównej Policji w regionie, przekazał we wtorek 4 października, że policja wie, kto był przetrzymywany w tym miejscu. "Śledczy i prokuratorzy pracują nad ustaleniem wszystkich faktów, które miały miejsce w tej izbie tortur. Winni zostaną osądzeni" - poinformował Bolvinov.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zełenski do Rosjan: Chcecie więcej? Nie? Zatem protestujcie, walczcie, uciekajcie lub poddajcie się do ukraińskiej niewoli

Wojna w Ukrainie. Policja ujawniła kolejną "komorę tortur" w obwodzie charkowskim

Serhij Bolvinov przekazał, że "po wyzwoleniu wsi Pisky Radkiwski mieszkańcy donieśli policji, że w piwnicy jednego z domów byli przetrzymywani jeńcy - okoliczni mieszkańcy, ukraińscy żołnierze ATO (Operacji Antyterrorystycznej - red.) oraz jeńcy z Sił Zbrojnych Ukrainy". Dodał również, że "śledczy i prokuratorzy pracują nad ustaleniem wszystkich faktów, które miały miejsce w tej sali tortur" - informuje Serhij Bolvinov na Facebooku.

Obrońca Azowstalu w wyjątkowej sesji zdjęciowej. 'Te oczy widziały tak wiele'Obrońca Azowstalu w wyjątkowej sesji. "Jego oczy widziały wiele"

Ukraina. Rosjanie torturowali i zakopywali żywcem jeńców

Jak informuje Serhij Bolvinov mieszkańcy słyszeli odgłosy wydobywające się z piwnicy. "Sąsiedzi ciągle słyszeli stamtąd krzyki. W tej chwili policja na pewno wie o torturach, zakopywaniu w ziemi żywcem i używania maski gazowej z tlącą się szmatą. Również w sali tortur znaleziono dildo, pojemnik pełen złotych zębów, druty z linami i listem z przesłuchaniem jednego z mężczyzn, którzy tu byli" - przekazał na swoim profilu na Twitterze.

Iryna WereszczukOkoło 500 kobiet w rosyjskiej niewoli. "Golą im głowy i codziennie rozbierają"

Więcej o: