Prezydent odwoła szefa BBN Pawła Solocha. Podano powód

Z dniem 10 października Andrzej Duda odwoła Pawła Solocha z funkcji sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta i szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - czytamy na stronach Kancelarii Prezydenta.

"10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem. Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję Andrzejowi Dudzie za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem" - napisał na Twitterze Paweł Soloch.

Na to stanowisko został powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w sierpniu 2015 roku.

Kancelaria Prezydenta informuje, że jednocześnie Soloch zostanie teraz jednym z doradców społecznych prezydenta.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szrot: Prezydent będzie współpracował z rządem w kwestii reparacji

Kim jest Paweł Soloch?

Paweł Soloch ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe w l’Institut de Hautes Études en Administration Publique (IDHEAP) w Lozannie i studiów podyplomowych w École Nationale d’Administration (ENA) w Paryżu. Jego główna specjalizacja to obszary bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej.

Gdzie zgasną latarnie?Miasta szykują się na zimę. Będzie ciemno. "Rząd udaje Robin Hooda"

W latach 1992-1998 pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej, następnie był także wicedyrektorem w Departamencie Spraw Obronnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998-1999).

Na przełomie lat 2000-2001 kierował Departamentem Bezpieczeństwa Powszechnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2004 do 2005 był doradcą Prezydenta Warszawy.

Prezydent Joe Biden100 dni po wyroku ws. aborcji Biden ogłasza wytyczne. Bardzo skromne

W latach 2005-2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, od listopada 2005 r. także szefa Obrony Cywilnej Kraju. Był jednym z doradców szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2008-2010) i ekspertem w Instytucie Sobieskiego (2010-2014). 

Więcej o: