Kadyrow chce wysłać nastoletnich synów na wojnę. "Nie żartuję. Czas pokazać się w prawdziwej walce"

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow zapowiedział w poniedziałek, że skieruje na wojnę w Ukrainie swoich trzech nastoletnich synów. Jak przekazał, od dawna przechodzą oni szkolenie wojskowe i są już "gotowi".

"Młody wiek nie powinien być przeszkodą w szkoleniu obrońców naszej Ojczyzny" - stwierdził w we wpisie na Telegramie szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow.

Jak dodał, jego synowie - 16-letni Achmat, 15-letni Eli i 14-letni Adam - "rozpoczęli szkolenie wojskowe dawno temu".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nie wystarczy umieć strzelać. (...) Uczą się posługiwania się różnorodną bronią, posługiwania się nią na odległość oraz podstaw teoretycznych. Zawsze wierzyłem, że głównym celem każdego ojca jest zaszczepienie pobożności u swoich synów i nauczenie ich obrony rodziny, narodu, Ojczyzny. Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę!

- napisał Kadyrow. Szef Republiki Czeczeńskiej przekazał, że jego synowie "są gotowi do wykorzystania swoich umiejętności" na terenach objętych wojną w Ukrainie.

"Nie żartuję. Czas pokazać się w prawdziwej walce, a to jest ich pragnienie (...). Wkrótce trafią na linię frontu i znajdą się na najtrudniejszych odcinkach linii styku" - czytamy.

Zobacz wideo Belgrad. Protesty wsparcia dla Ukrainy po ogłoszeniu aneksji części ukraińskich ziem przez Putina

Wojna w Ukrainie

Tymczasem w okolicach Łymanu ukraińskie wojsko kontynuuje działania bojowe. Niedawne zdobycie tego miasta w obwodzie donieckim to duży sukces ukraińskiej armii dający możliwość dalszej ofensywy w Donbasie.

20 tysięczny przed wojną Łyman został wyzwolony spod rosyjskiej okupacji. Walki o miasto trwały kilkanaście dni. Jak informuje Serhij Czerewatyj, rzecznik dowództwa Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy, w ramach ofensywy w okolicach Łymanu Ukraińcy odnoszą kolejne sukcesy.

Jak podkreśla, ukraińskie oddziały wyzwoliły wieś Torske znajdującą się na trasie do miasta Kreminna. Ukraińska artyleria ostrzeliwuje też Rosjan, którzy próbują umocnić się w Kreminnej i zbudować tam linię obrony.

Mapa wschodniej Ukrainy - https://liveuamap.com/Gen. Hodges: Do połowy przyszłego roku Ukraińcy będą na Krymie

Sukcesy na tym kierunku otworzą, jak zaznacza ukraiński wojskowy, drogę do wyzwolenia części obwodu ługańskiego. Jak wyjaśnia, jeśli Ukraińcom uda się zdobyć Kreminną to będą mogli pójść na Rubiżne, Swatowe i dalej wyzwalać obwód ługański z Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem.

Ukraińcy w ostatnim czasie wyzwolili też kilka miejscowości w obwodzie chersońskim na południu kraju. Jednocześnie nie ustają próby rosyjskich szturmów na Bachmut i w kierunku Awdijiwki w obwodzie donieckim.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: