Ukraiński wywiad: Władimir Putin ma trzech sobowtórów. A może być ich więcej

- Władimir Putin ma co najmniej trzech sobowtórów, których wykorzystuje w zależności od okoliczności - przekazał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Jak dodał, może być ich jednak więcej.
Zobacz wideo Putin ogłosił częściową mobilizację. "Tylko obywatele, którzy są w rezerwie, będą podlegać poborowi"

O sobowtórach Władimira Putina szef ukraińskiego wywiadu wojskowego mówił w czasie wywiadu telewizyjnego. - Nie jestem "putinoznawcą", tak to ujmijmy. Moim zdaniem istnieją trzech sobowtorów, których osobiście od razu zauważam - powiedział Kyryło Budanow. Nie wyjaśnił jednak w jaki sposób zarówno on sam, jak i służby je rozpoznają.

Podkreślił też, że sobowtórów może być więcej - specjaliści z wywiadu Ukrainy pracują nad ustaleniem dokładnej liczby. - Ile ich tak naprawdę jest? Wystarczy zebrać informacje - stwierdził.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjska telewizja pokazała wypowiedź Grzegorza BraunaGrzegorz Braun u naczelnej kremlowskiej propagandystki. Rosyjska telewizja wyemitowała wypowiedź posła

Ukraiński wywiad: Putin ma co najmniej trzech sobowtorów

Kyryło Budanow sugerował, że podczas lipcowej wizyty w Teheranie Putin został zastąpiony przez sobowtóra. Wojskowy przyznał, że wygląd rosyjski przywódca był nietypowy, a widoczny na nagraniu z lotniska mężczyzna nie przypomina Putina. - Proszę spojrzeć na nagrania w momencie, kiedy przypuszczalnie Putin opuszcza samolot. Czy to w ogóle jest Putin? - mówił.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia rosyjskiego przywódcy. W maju antyputinowski profil na Telegramie - General SVR, który ma być prowadzony przez byłego porucznika rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego twierdził, że sobowtóry prezydenta Rosji zostały "postawione w stan pogotowia", aby w razie potrzeby mogli zastąpić Putina. Informacja ta pojawiła się w tym samym czasie, co doniesienia na temat operacji polityka.

Papież FranciszekPapież błaga Putina o zatrzymanie "spirali śmierci". "Obudził się po 221 dniach"

Więcej o: