Łyman w rękach Ukraińców. Rosyjski MON: Wojsko wycofało się na "korzystniejsze" pozycje

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło, że rosyjskie wojsko wycofało się z Łymanu - podaje niezależny portal Meduza. Tym samym Ukraińcy odbili kolejne okupowane tereny. W sieci pojawiło się również nagranie, które ma pokazywać, jak Rosjanie uciekają z miasta.
Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury. Wybierz serwis

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że "w związku z powstałym zagrożeniem okrążenia" rosyjskie wojska zostały wycofane na "korzystniejsze" pozycje - podaje Ukraińska Prawda.

Wcześniej rzecznik ukraińskich sił na wschodzie kraju Serhij Czerewatyj poinformował, że ukraińskie wojska wkroczyły do Łymanu, ważnego miasta w obwodzie donieckim. "W mieście toczą się ciężkie walki" - przekazał. Strona ukraińska podała również, że siły okupantów w rejonie Łymanu są otoczone. W samym mieście ma być 5,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy. Poinformował o tym gubernator obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Przejęcie przez Ukraińców Łymanu może otworzyć im drogę do odbicia kolejnych miast, m.in. Lisiczańska i Siewierodoniecka.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraińcy zdobyli ŁymianUkraińska armia odbiła Łyman. Otoczyli tam 5 tys. rosyjskich żołnierzy

Rosjanie uciekają z miasta

Fundacja Save Life In Ukraine udostępniła w mediach społecznościowych nagranie, które ma pokazywać, jak Rosjanie uciekają z miasta. Jak czytamy, film został nakręcony przy użyciu sprzętu zakupionego przez fundację. "Siły obronne Ukrainy otoczyły rosyjską grupę i kontrolują wszystkie drogi wyjścia z miasta" - podkreśla Save Life In Ukraine.

Na nagraniu z drona widać ulicę, wzdłuż której w jednym kierunku porusza się duża liczba pojazdów, w tym ciężarówek oraz sprzęt wojskowy.

Wcześniej Ukraińcom udało się wyzwolić kilka miejscowości na przedmieściach Łymanu.

Joe Biden (zdjęcie ilustracyjne)Ukraina chce do NATO. Politico: Chłodna reakcja administracji Bidena

Miasto pozostawało pod rosyjską okupacją od końca maja.

Więcej o: