Rosyjski raper popełnił samobójstwo. "Nie jestem gotowy zabijać. Staliśmy się zakładnikami maniaka"

27-letni rosyjski raper znany jako "Walkie" popełnił w piątek samobójstwo. Z pozostawionej przez niego wiadomości wynika, że mężczyzna chciał w tej sposób uniknąć mobilizacji do rosyjskiej armii. - Wszyscy staliśmy się zakładnikami jednego maniaka, który daje nam wybór: albo więzienie, armia, albo wyjście, które ja wybrałem - powiedział w opublikowanym nagraniu.

Rosyjski raper Iwan Witalijewicz Petunin, występujący pod pseudonimem Walkie, popełnił w piątek (30 września) samobójstwo. O sprawie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych między innymi były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko.

Zobacz wideo Reakcje Rosjan na zarządzoną mobilizację. "Wolę już iść do więzienia. Nie będę walczył za tę władzę"

Rosyjski raper Walkie popełnił samobójstwo. "Staliśmy się zakładnikami maniaka"

"Rosyjski raper Iwan Petunin, znany jako Walkie, zakończył swoje życie w Krasnodarze. Miał 27 lat. Powiedział, że nie chciał iść na wojnę: 'Nie jestem gotowy, by zabijać'" - napisała na Twitterze białoruska dziennikarka Hanna Liubakova, publikując zdjęcie mężczyzny.

- Wszyscy staliśmy się zakładnikami jednego maniaka, który daje nam wybór: albo więzienie, armia, albo wyjście, które ja wybrałem - powiedział Petunin w nagraniu, które opublikował przed śmiercią. Jak pisze Geraszczenko, ciało 27-latka znaleziono w pobliżu jednego z wieżowców. "Kolejne morderstwo z powodu krwawego dyktatora Putina - oprócz wojny w Ukrainie rozpoczął ludobójstwo własnego narodu" - napisał ukraiński polityk

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosja. Putin podpisał nowy dekret o mobilizacji. Obejmie kolejne 120 tys. osób

21 września w Rosji została ogłoszona "częściowa mobilizacja", która miała objąć 300 tys. osób. W piątek Władimir Putin podpisał nowy dekret o mobilizacji. Zgodnie z nim na wojnę w Ukrainie zostanie powołanych kolejne 120 tys. osób. Pobór ma być prowadzony od 1 listopada do 31 grudnia i objąć obywateli Rosji w wieku od 18 do 27 lat, którzy nie są w rezerwie i podlegają poborowi zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem.

Więcej o: