Ukraińcy pokazali okrucieństwo Rosjan. "Wszyscy rosyjscy mordercy zostaną znalezieni i ukarani"

Ukraińskie Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało nagranie przedstawiające okrucieństwo Rosjan w pierwszych dniach wojny. Żołnierze ostrzeliwali wtedy samochody z uciekającymi przed wojną cywilami.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony opublikowało w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające ataki Rosjan na cywilów, do których doszło drugiego dnia wojny, 25 lutego w rejonie miasta Hostomel w obwodzie kijowskim. Zapewniono, że tego typu nagrania są stale zbierane i analizowane, aby dokumentować okrucieństwo rosyjskiej armii.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury.

Ukraińcy zbierają dowody na okrucieństwo Rosjan

Na opublikowanym nagraniu widać, jak rosyjscy żołnierze ostrzeliwują samochody i atakują Ukraińców. "Organy ścigania zidentyfikowały pięć rosyjskich zbrodniarzy wojennych. 25 lutego zastrzelili 10 samochodów z cywilami próbującymi ewakuować się z miasta Hostomel w obwodzie kijowskim. Najeźdźcy zabili pięć i ranili sześć osób. Wszyscy rosyjscy mordercy zostaną znalezieni i ukarani" - zapewniło Ukraińskie Ministerstwo Obrony na Twitterze.

Rosyjskie wojsko dąży do przejęcia obwodu donieckiego

Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Obrony Ukrainy 29 września rosyjskie wojska w dalszym ciągu skupiają się na pełnym przejęciu obwodu donieckiego (wschodnia część Ukrainy). Poinformowano, że w dalszym ciągu w całej Ukrainie pozostaje zagrożenie atakami powietrznymi i rakietowymi. W ciągu obecnej doby Rosjanie wystrzelili cztery rakiety, a także czterokrotnie dokonali ataku powietrznego. Do tej pory zginęło blisko 60 tys. rosyjskich żołnierzy, wojsko straciło m.in. niespełna 2,5 tys. czołgów, prawie 5 tys. maszyn bojowych, a także 262 samoloty.

Więcej o: