Kompromitacja rosyjskiej armii. Prawie trafili swoich żołnierzy pociskiem [WIDEO]

Do sieci wyciekło kolejne nagranie kompromitujące rosyjskie wojsko. Tym razem chodzi o wyrzutnię rakiet, która wystrzeliła pocisk w innym kierunku, niż planowali rosyjscy żołnierze. Rakieta poleciała w tronę nagrywającego działania rosyjskiego wojska żołnierza.

Od początku wojny w Ukrainie w mediach pojawiają się informacje o słabym wyposażeniu rosyjskich żołnierzy oraz braku przygotowań do walki. Okazuje się, że także sprzęt rosyjskiej armii pozostawia wiele do życzenia. 

Zobacz wideo Zełenski zwrócił się do Rosjan: Trzymajcie się z dala od naszej ziemi, naszej duszy i naszej kultury.

Kompromitacja rosyjskiej armii: Wyrzutnia rakiet wystrzeliła pocisk, którym prawie trafiła w rosyjskich żołnierzy

Na nagraniu widać strzelającą rosyjską wyrzutnię rakiet Pancyr-S. Wideo zostało opublikowane na Telegramie przez InformNapalm, międzynarodową społeczność wolontariuszy zajmujących się informacjami wojskowymi.

Na niespełna 30-sekundowym wideo widzimy, jak pierwsze trzy pociski wystrzeliwane są w powietrze, jednak czwarty wyrzut odbył się za wcześnie, zanim wyrzutnia trafiła do pozycji wyjściowej. Pocisk wystrzelił w inną stronę niż wcześniejsze, zamiast polecieć w kierunku pionowym, został skierowany poziomo i przeleciał tuż obok nagrywającego wystrzały żołnierza, który starał się uciec od zbliżającej rakiety

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie po przekroczeniu granicy między Gruzją a Rosją, 27 września 2022 r.Brytyjski wywiad: Z Rosji uciekają głównie zamożni i wykształceni Rosjanie

Wojna w Ukrainie - 218 dzień konfliktu 

W czwartek 29 września, 218 dnia konfliktu, Sztab Generalny poinformował, że ostatniej doby ukraińscy żołnierze odparli kilkanaście szturmów Rosjan. Rosjanie szturmowali w okolicach Bachmutu i na zachód oraz północny zachód od Doniecka. Łącznie, jak wynika z raportu Sztabu Generalnego, ukraińscy żołnierze odparli 12 takich ataków.

Rosja. B. mistrz świata w boksie i deputowany do Dumy otrzymał wezwanie. 'Skoro ojczyzna wzywa - idę'Były rosyjski MŚ w boksie dostał wezwanie. "Skoro ojczyzna wzywa..."

Ukraińskie władze nie informują natomiast o walkach wokół Łymanu w obwodzie donieckim, ale - jak donosi amerykański Instytut Badań nad Wojną - ukraińskie siły próbują okrążyć tam Rosjan i zdobyć miasto. Jak wynika z opinii ekspertów - Rosjanie w okolicach Łymanu ponoszą duże straty. Jeśli Ukraińcy odniosą tam sukces, otworzą sobie drogę do obwodu ługańskiego. Rosjanie wciąż stosują taktykę ataków na obiekty cywilne. Ostrzeliwują też miasta oddalone od linii frontu. W nocy rosyjskie rakiety spadły m.in. na dzielnice mieszkalne miasta Dniepr. Zabiły tam trzech cywilów, a pięciu raniły.

Więcej o: