Ukraina. Aktorka na liście osób zagrażających bezpieczeństwu Ukrainy. Wcześniej grała z Zełenskim

Aktorka Anna Siemienowicz została wpisana przez ukraiński rząd na listę osób zagrażających bezpieczeństwu Ukrainy - donosi Interfaks. Siemienowicz otwarcie wspiera reżim Władimira Putina oraz agresję Rosji na Ukrainę. Wcześniej grała w filmie u boku Wołodymyra Zełenskiego.

Jak informuje portal detector.media, Anna Siemienowicz po nielegalnej aneksji Krymu w 2014 roku odwiedzała go wielokrotnie. Kobieta występowała w okupowanym przez Rosję Doniecku, wspierała rannych rosyjskich żołnierzy

Zobacz wideo Zełenski do Rosjan: Chcecie więcej? Nie? Zatem protestujcie, walczcie, uciekajcie lub poddajcie się do ukraińskiej niewoli

Aktorka Anna Siemienowicz otwarcie wspiera reżim Władimira Putina oraz wojnę w Ukrainie

Aktorka i łyżwiarka figurowa Anna Siemienowicz została 26 września wpisana przez Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy na listę osób zagrażających bezpieczeństwu kraju - poinformowała agencja prasowa Interfax. Oprócz artystki na liście znalazło się także 210 innych osób. Aktorka otwarcie popiera reżim Władimira Putina oraz wojną w Ukrainie. Po rozpoczęciu działań wojennych wzięła udział w trasie "Za Rosję"", która miała wspierać działania militarne Rosji na terytorium Ukrainy. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

 

Wołodymyr Zełenski apeluje do RosjanZełenski: Cel mobilizacji to dostarczenie mięsa armatniego

Anna Siemienowicz zagrała u boku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

W latach 90. i na początku XXI wieku Anna Siemienowicz była znaną w Rosji łyżwiarką figurową. Rosjanka kilkukrotnie brała udział w m.in. w Mistrzostwach Rosji. Kiedy jej kariera łyżwiarska dobiegła końca, zajęła się aktorstwem. Anna Siemienowicz zadebiutowała w 2004 roku epizodyczną rolę w filmie "Straż Nocna" w reżyserii Timura Biekmambietowa. Pojawiła się także w serialach telewizyjnych. W 2008 roku zagrała w komedii "Hitler kaput". Z kolei w 2012 roku, u boku prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, pojawiła się w komedii "Rżewski kontra Napoleon". Zełenski zagrał w nim Napoleona. 

Wołodymyr Zełenski (zdjęcie ilustracyjne)Wpadka stacji CBS. Słowa Wołodymyra Zełenskiego źle przetłumaczone

Więcej o: