Francja. Samolot towarowy wypadł z pasa i zanurzył dziób w jeziorze. Ruch lotniczy sparaliżowany [WIDEO]

Dziób towarowego samolotu linii West Atlantic utknął w jeziorze po tym, jak maszyna wypadła z pasa startowego na lotnisku w Montpellier (Francja). Incydent spowodował duże utrudnienia w ruchu lotniczym.
Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Do zdarzenia doszło przed godz. 3 nad ranem w sobotę 24 września. Towarowy, załadowany Boeing 737 linii West Atlantic wypadł z pasa podczas lądowania na lotnisku w Montpellier w południowej Francji. Samolot zatrzymał się około 200 m za końcem drogi startowej i częściowo zanurzył dziób w pobliskim jeziorze Étang de l'Or. Maszyna wykonywała lot z paryskiego portu de Gaulle'a.

24 września, demonstracja w AtenachGrecja. Ambasada Iranu obrzucona koktajlem Mołotowa

Samolot wypadł z pasa. Loty wstrzymano, na lotnisku utknęły setki pasażerów

Trzem osobom, które były na pokładzie, nic się nie stało, ale incydent doprowadził do paraliżu w ruchu lotniczym. Na lotnisku w Montpellier utknęło około 600 pasażerów - podaje telewizja France 3.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Samolot częściowo utknął w jeziorze. We Francji są tylko dwa dźwigi, które mogą go podnieść

Ruch w porcie w Montpellier został całkowicie wstrzymany do czasu, gdy maszyna zostanie wyciągnięta z jeziora. Akcja ma zacząć się w niedzielę po południu i zakończyć do wieczora. Na miejsce zwożony jest sprzęt, w tym części specjalnego dźwigu, który posłuży wydobyciu Boeinga. France 3 podkreśla, że w kraju są tylko dwa dźwigi zdolne podnieść ważący 51 ton samolot.

Nieznane i przerażające zwierzę wyłowione u wybrzeży AustraliiPrzerażające zwierzę wyłowione u wybrzeży Australii. "Szalony wygląd"

Nie ustalono jeszcze, czy do wypadku doszło przez błąd pilota, czy przez złe warunki pogodowe. Wiadomo, że w chwili zdarzenia nad Montpellier przechodziła burza. Badaniem okoliczności incydentu zajmie się Biuro Badań i Analiz Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego (BEA).

Więcej o: