Wojna w Ukrainie. Rosyjski generał został ranny w pożarze w obwodzie ługańskim

Wojna w Ukrainie trwa już ponad pół roku. Początkowo Rosjanie przejmowali kolejne tereny Ukrainy, jednak od kilku tygodniu ukraińska kontrofensywa pozwoliła wyzwolić dziesiątki miast i wsi. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał w piątek informacje o kolejnym sukcesie Ukraińskiej armii, rosyjski generał dywizji Tsokow został ranny podczas pożaru, do którego doszło w Swatowie.

Generał dywizji Mikołaj Tsokow został dowódcą 144. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych w Rosji w sierpniu 2022 roku. Po tym, jak w czerwcu w mediach pojawiły się informacje o dymisji sześciu rosyjskich generałów - informuje portal euromaidanpress.com.

Zobacz wideo Putin ogłasza mobilizację. Komorowski: To przyznanie się do porażki. Operacja specjalna spaliła się na panewce

Wojna w Ukrainie. Rosyjski generał dywizji Tsokow został ranny w pożarze

Wojna w Ukrainie trwa już 212 dni. W ostatnim czasie ukraińskiej armii udało się odbić znaczną część zajętych wcześniej przez wroga terytoriów. W piątek Sztab Generalny poinformował o kolejnych sukcesach Ukraińców na froncie. "Przeciwnik nadal ponosi straty, także wśród kadry kierowniczej. Według dostępnych informacji generał dywizji Tsokow został ranny w wyniku pożaru na terenie osiedla Swatowa. Został ewakuowany 20 września tego roku" - czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek przez sztab. 

Ramzan Kadyrow w 2018 rokuRamzan Kadyrow: W Czeczenii nie będzie mobilizacji wojskowej

Ukraińskie wojsko odpiera ataki Rosjan w Donbasie i obwodzie charkowskim 

Według raportu Sztabu Generalnego Ukrainy Rosjanie w czwartek szturmowali m.in. w okolicach niedawno wyzwolonego przez Ukraińców Kupiańska. Ataki te zostały odparte, podobnie jak szturmy w obwodzie donieckim, na zachód oraz południowy zachód od Doniecka. Jak czytamy, ukraińskie wojska artyleryjsko - rakietowe ostrzelały trzy rosyjskie składy amunicji, trzy stanowiska artylerii i sześć punktów dowodzenia. W wyniku takiego ostrzału w okolicach miejscowości Swatowe ranny został dowódca rosyjskiej 144 dywizji zmechanizowanej generał Ołeg Cokow.

Rosjanie powoływani na wojnęMobilizacja w Rosji. "Wybór: więzienie albo zabijasz niewinnych ludzi"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei według informacji spoza oficjalnych ukraińskich źródeł, trwa ofensywa Ukraińców na Łyman. Tam ukraińscy żołnierze mieli przełamać rosyjską obronę w miejscowościach położonych 20 km na północ od miasta. Zdaniem ekspertów, zdobycie Łymanu otworzy Ukraińcom perspektywę dalszej ofensywy w obwodach donieckim i ługańskim.

Więcej o: