Islandia. Policja zatrzymała cztery osoby. Szykowały ataki terrorystyczne

Islandzka policja zatrzymała cztery osoby w związku ze śledztwem w sprawie planowanych przygotowań do aktów terrorystycznych. Wobec wszystkich policja prowadziła już wcześniej działania dotyczące podejrzenia produkcji i sprzedaży broni palnej.
Zobacz wideo Kamala Harris: Atak na jednego członka NATO jest atakiem na wszystkich

Do zatrzymań doszło w środę w miastach Kopavogur, na przedmieściach stolicy Reykjaviku i w południowo-zachodnim mieście Mosfellsbaer. Policja donosi, że aresztowani zostali obywatele Islandii w wieku powyżej 30 lat. Podczas akcji skonfiskowano dziesiątki sztuk broni palnej i kilka tysięcy sztuk amunicji.

Islandia. Szykowali atak terrorystyczny. Dwie osoby trafiły do aresztu

Na konferencji prasowej szef islandzkiej policji Karl Steinar Valsson przekazał, że celem przypuszczalnego ataku terrorystycznego mogły być "różne instytucje" i "obywatele", a być może nawet parlament i sama policja.

Gunnar H. Garðarsson, dyrektor ds. komunikacji policji krajowej poinformował, że służby prowadzą śledztwo w kierunku "zdrady stanu oraz wykroczeń przeciwko konstytucji państwa i jego najwyższych władz". - To pierwszy przypadek wszczęcia takiego śledztwa w Islandii - mówił Valsson.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Dwie z zatrzymanych osób trafiły tymczasowo do aresztu. W stosunku do pozostałych policja nie miała wystarczających dowodów, aby zastosować ten sam środek przymusu.

"Dochodzenie prowadzone w sprawie jest niezwykle obszerne, a policja wykorzystuje wszelkie zasoby, którymi dysponuje. W tej chwili nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje" - przekazała islandzka policja na swojej stronie internetowej.

Więcej o: