Putin znowu odpłynął. "Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu. Nie oddamy naszej suwerenności"

- Rosja będzie nadal bronić swojej wolności i niepodległości, swojej kultury i tradycji dla dobra swoich potomków i wspaniałej przyszłości - powiedział Władimir Putin podczas przemówienia z okazji 1160. rocznicy narodzin rosyjskiej państwowości. - Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu, nigdy nie oddamy naszej suwerenności - stwierdził, powielając kłamliwą narrację.
Zobacz wideo Putin ogłosił częściową mobilizację. "Tylko obywatele, którzy są w rezerwie, będą podlegać poborowi"

W środę Władimir Putin wygłosił przemówienie z okazji 1160. rocznicy narodzin rosyjskiej państwowości. Było ono pełne kłamstw, które od początku ataku na Ukrainę powtarzają kremlowscy urzędnicy. Polityk stwierdził, że "bycie częścią różnorodnej cywilizacji rosyjskiej to szczęście". - Nasza cywilizacja jest oryginalna. Ta cywilizacja jest nasza. To jest dla nas najważniejsze. O naszą wolność, niepodległość i suwerenność, o naszą kulturę i tradycje, będziemy walczyć - zaznaczył.

- Będziemy bronić w imię naszych przodków i naszych potomków, dla dobra Rosji, jej wielkiej historii i wielkiej przyszłości - powiedział, jak cytuje TASS, Władimir Putin.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Podszył się pod pracownika komendy uzupełnień i zadzwonił do syna Pieskowa. Ten miga się od służbyPodszył się pod pracownika komendy uzupełnień i zadzwonił do syna Pieskowa

Putin: Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu

Rosyjski przywódca mówił również o wyimaginowanym zagrożeniu dla jego państwa. - Nie ulegniemy szantażowi i zastraszaniu, nigdy nie oddamy naszej suwerenności - podkreślił Władimir Putin. - Przez 1160 lat nauczyliśmy się, że dla Rosji śmiertelnie niebezpieczne jest choćby chwilowe osłabienie jej suwerenności, porzucenie interesów narodowych. W takich okresach samo istnienie Rosji było zagrożone - powiedział, dodając, że "więcej takich błędów nie będzie".

- Suwerenność jest gwarancją wolności każdego. A w naszej tradycji człowiek nie może czuć się naprawdę wolny, jeśli jego naród, ojczyzna, Rosja są wolni - stwierdził polityk.

Przypomnijmy, jeszcze przed atakiem na Ukrainę kremlowska propaganda zaczęła rozpowszechniać fałszywe tezy o zagrożeniu dla Rosji. Mieli je stanowić Ukraińcy - często mówi się o "reżimie w Kijowie", ale także państwa zachodnie, które wspierają broniące się siły ukraińskie. Jednak to Rosjanie napadli na suwerenną i niepodległą Ukrainę, dokonując tam strasznych czynów - m.in. mordując, torturując, gwałcąc ludność cywilną.

Protesty w RosjiRosjanie nie chcą mobilizacji, wyszli na ulice. Ponad 1000 osób zatrzymanych

Więcej o: