Kolejne trzęsienie ziemi na Tajwanie. Zawalił się dach sali, dzieci uciekły w ostatniej chwili [WIDEO]

Tajwan nawiedziło drugie w ciągu ostatnich 24 godzin silne trzęsienie ziemi. Do sieci trafiło nagranie z monitoringu z sali gimnastycznej, w której zawalił się dach. Przebywającym w środku dzieciom udało się uciec w ostatniej chwili.

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w sobotę. Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, widać młodzież grającą w badmintona na sali gimnastycznej. W pewnym momencie dach budynku zaczyna się zapadać - dzieciom w ostatniej chwili udaje się uciec przed spadającymi elementami. 

Trzęsienie ziemi na Tajwanie. Drugie w ciągu 24 godzin

Amerykańska stacja CNN przekazała, że żadna z osób przebywających w sali gimnastycznej nie odnosiła obrażeń. 

Trzęsienie o magnitudzie 6,9 nawiedziło w niedzielę południową część Tajwanu. Zawalił się co najmniej jeden budynek, wiele odcinków dróg zostało zasypanych, ze względu na osunięcia ziemi. Od wczoraj ziemia na wyspie trzęsła się już kilkadziesiąt razy.

Niedzielny wstrząs był jak dotychczas najmocniejszym z serii trzęsień ziemi, które od soboty odczuwalne są na Tajwanie. Do tej pory naliczono ich prawie 90, z czego 5 o magnitudzie przekraczającej 5. W ciągu ostatnich 24 godzin na Tajwanie doszło już do dwóch silnych trzęsień ziemi. W sobotę służby informowały o wstrząsach wynoszących 6,4 w skali Richtera.

Zobacz wideo Chiny zdecydują się zaatakować Tajwan? Dr Przychodniak: Nie sądzę

Tajwańskie media informują o co najmniej jednym budynku, który uległ zawaleniu. Wykolejeniu uległo kilka wagonów, co spowodowało opóźnienia w kursowaniu pociągów. Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Tsunami wydało ostrzeżenie przed falą, jednakże później zostało ono odwołane.

Władimir Putin"Nie interesuje nas rosyjski scenariusz". Spotkania Zełenski-Putin nie będzie

Trzęsienia ziemi na Tajwanie nie należą do rzadkości. Na wyspie funkcjonują specjalne procedury dotyczące takich sytuacji. Niemniej jednak trzęsienia o magnitudzie przekraczającej 7 uznaje się za mocne.

Więcej o: