Moskwa. Policja zatrzymała kobietę, która słuchała w mieszkaniu hymnu Ukrainy. Donieśli sąsiedzi

Mieszkanka Moskwy została zatrzymana przez policję w zeszłym tygodniu, ponieważ słuchała w swoim mieszkaniu hymnu Ukrainy. Sąsiedzi donieśli na kobietę do rosyjskich służb. Ci wtargnęli do jej mieszkania i zabrali ją na komisariat.

Kobieta została zatrzymana w swoim mieszkaniu w niedzielę 11 września wieczorem. Najpierw zgasło światło w jej mieszkaniu, a gdy kobieta otworzyła drzwi wyjściowe, wtargnęło do niej dwóch uzbrojonych policjantów - przekazuje ukraiński portal informacyjny Uazmi.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ile może potrwać jeszcze wojna w Ukrainie? Ekspert wyjaśnia

Rosja. Kobieta została doprowadzona na policję za słuchanie ukraińskiego hymnu

Po wtargnięciu do mieszkania policjanci pchnęli kobietę na ścianę i zażądali, aby poszła z nimi na posterunek. Tam pobrano kobiecie odciski palców i podczas całej procedury krzyczano na nią, ponieważ nie umiała umieścić odpowiednio dłoni na skanerze. Gdy tłumaczyła, że nie widzi dobrze, ponieważ nie zdążyła założyć soczewek, jeden z policjantów zagroził jej, że może całkowicie stracić wzrok. Następnie nazwał kobietę "głupią" i zrzucił jej czapkę z głowy - informuje portal.

Wojna w Ukrainie. Miejsce masowego pochówku Ukraińców zamordowanych przez rosyjskich najeźdźców. Wyzwolone spod okupacji terytoria w okolicach miasta Izium, 15 września 2022 r. Rosjanka prosi o "trofea". Chce kurtki i naszywki z ciał Ukraińców

Rosja. Sąsiedzi donieśli na kobietę, która słuchała ukraińskiego hymnu

Kobieta po sporządzeniu przez policjantów protokołu, została zwolniona do domu. Ma jednak obowiązek stawienia się na policji kolejnego dnia. Nie przedstawiono jej jednak zarzutów. Gdy pojawiła się na komendzie, policjanci powiedzieli jej, że powinna umieścić rosyjską flagę na ekranie swojego telefonu komórkowego, naszyć na swoim plecaku symbole Z i V, a także zawiesić na nim wstążki św. Jerzego. Polecono jej również, aby dołączyła do partii Jedna Rosja. Okazało się, że sąsiedzi kobiety złożyli na nią donos, ponieważ słuchała ukraińskiego hymnu - informuje portal informacyjny Uazmi.

Walki w centrum Chersonia Wymiana ognia w Chersoniu. Rosyjskie oddziały walczyły pomiędzy sobą

Więcej o: