Rosja. Propaganda oczernia Elżbietę II. To nie królowa rzuca dzieciom w Afryce jedzenie na ziemię

Rosyjska propaganda przedstawiła zmanipulowane nagranie, które rzekomo ma przedstawiać Elżbietę II. Jak się okazało, na bardzo niewyraźnym filmiku widać nie królową Wielkiej Brytanii, a żonę gubernatora francuskiej kolonii. Samo nagranie powstało 27 lat przed narodzinami monarchini.

Rosja nie otrzymała zaproszenia na pogrzeb Elżbiety II w Londynie. Najwyraźniej rodzinie królewskiej za złe ma nie tylko Maria Zacharowa, ale też propagandowa telewizja. W czwartek 15 września w programie "60 minut" w państwowej telewizji Russia1 pokazano nagranie, które rzekomo ma przedstawiać młodą Elżbietę II podczas wyjazdu do Afryki. 

Maria Zacharowa Pogrzeb Elżbiety II bez Putina. Zacharowa: Głęboko niemoralne

Rosja. Propaganda zaatakowała Elżbietę II. Pokazali nieprawdziwe nagranie z 1899 roku

- Dla zrozumienia, jaka była królowa Elżbieta II, warto spojrzeć na wideo, na którym widać królową w młodości. Tak karmiła zniewolone dzieci w Afryce. Spójrzcie na tę dobroć, jakby to były zwierzęta w zoo - skomentowała naczelna rosyjska propagandystka Olga Skabijewa. Niedawno prezenterka oskarżyła też Polaków o to, że to przez nich Rosja musiała się wycofać - lub zgodnie z kremlowską retoryką "przegrupować" - z jednego z frontów w Ukrainie. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym artykule. 

Propagandystka Kremla o powodach porażki Rosjan w Ukrainie Propaganda dopatrzyła się "winnych" porażki Rosjan. To my, Polacy

- To wideo dowodzi jak Zachód i Anglosasi traktują wszystkich innych na całym świecie, oprócz oczywiście samych siebie - oceniła dalej Skabijewa. Nagranie z propagandowego programu, na którym widać kobietę w szerokim kapeluszu rzucającą jedzenie na ziemię, z której podnoszą je głodne dzieci, zostało bardzo szybko zidentyfikowane w mediach społecznościowych.

 

W zmanipulowanym nagraniu użyto kadru z filmu francuskiego reżysera Gabriela Veyre. Oryginalne nagranie przedstawia żonę i córkę gubernatora francuskiej kolonii, a później prezydenta Francji Palua Doumera. Kobiety rzucają na ziemię nie jedzenie, a pieniądze. Zbierają je natomiast mieszkańcy Wietnamu. Film został zarejestrowany w 1899 roku - 27 lat przed narodzinami Elżbiety II.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina
Więcej o: