Prokurator generalny tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej zginął w zamachu bombowym

Prokurator generalny tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej Siergiej Gorenko, zginął wskutek wybuchu bomby na terenie budynku prokuratury - przekazała agencja Interfax.
Zobacz wideo Ile może potrwać jeszcze wojna w Ukrainie? Ekspert wyjaśnia

W okupowanym Ługańsku, w zamachu bombowym na siedzibę prokuratury generalnej nieuznawanej Ługańskiej Republiki Ludowej zginął Siergiej Gorenko, główny prokurator samozwańczego kraju. Do wybuchu miało dojść w jego gabinecie.

Zamach bombowy w Ługańsku. Nie żyje prokurator generalny tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej

Jak podała agencja Interfax Sergiej Gorenko znajdował się "w rejonie, w którym odczuwalne były skutki eksplozji". Pierwotnie informowano, że prokurator generalny miał zostać ranny, jednak po pewnym czasie przekazano, że Gorenko zginął. Wraz z nim zginęła również jego zastępczyni Jekaterina Steglenko.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjskie media podają, że epicentrum eksplozji znajdowało się w pobliżu biura prokuratora generalnego w Ługańsku. Według świadków zniszczenia wywołane eksplozją były widoczne na trzecim piętrze budynku.

Z budynku ewakuowani zostali wszyscy pracownicy. Na miejscu pracują służby oraz pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Kim był Siergiej Gorenko?

Siergiej Gorenko urodził się w 1982 roku w Świerdłowsku w obwodzie Ługańskim. W latach 2014-2015 pełnił funkcję p.o. pierwszego zastępcy prokuratora generalnego tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

Pod koniec 2017 r. został powołany na p.o. prokuratora generalnego tego regionu, a od 2019 r. pełnił funkcję prokuratora generalnego.

Więcej o: