Nieoficjalnie: Putin brał udział w "incydencie". Kolumnę miała zablokować karetka ze zmarłym kierowcą

Na profilu "Generał SVR" pojawiła się nieoficjalna informacja na temat tego, że Władimir Putin miał brać udział w "incydencie samochodowym". Do zdarzenia miało dość wtedy, gdy prezydent Rosji podróżował w prezydenckiej kolumnie. W samochodzie, którym jechał, doszło do pęknięcia opony. Pierwsze auto z kolumny zostało natomiast zablokowane przez karetkę - w jej wnętrzu znaleziono później zwłoki.

"Niedawno miał miejsce incydent, który spowodował niezauważalne, ale bardzo znaczące zmiany w życiu Władimira Putina" - napisał profil "Generał SVR" - autor bloga w serwisie Telegram, który ma mieć kontakty z członkami rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Na profilu pojawiają się często niepotwierdzone informacje, co nie dziwi przy poziomie moskiewskiej propagandy, która dopiero po 200 dniach wojny przyznała się do problemów na ukraińskim froncie. Niektórzy uważają też, że informacje o stanie zdrowia Putina czy innych "wypadkach" są kontrolowane właśnie przez Kreml

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina

Rosja. Władimir Putin miał brać udział w "incydencie samochodowym"

GeneralSVR poinformował, że Władimir Putin często, na polecenie służb, korzysta z zapasowej kolumny samochodów. Dzięki temu udaje się uniknąć takiego zainteresowania, jakie budzi cała kawalkada pancernych aut. Wówczas wysyłane są dwie kolumny pojazdów - z czego w jednej znajduje się chroniona osoba. Ostatnio właśnie w takiej kolumnie doszło do "samochodowego incydentu". 

Dublujący komplet samochodów, w którym jechał Władimir Putin, miał mieć problemy na trasie przejazdu. Pierwsze auto z kolumny miało zostać zablokowane przez karetkę. Drugie auto z eskorty objechał blokadę. Tak samo postąpił trzeci samochód, w którym miał jechać Putin. Auto ominęło blokadę, jednak w tym czasie miało dojść do przebicia pierwszej opony w jego aucie. Kanał pisze o tym, że słyszalny był huk, po którym pojawił się dym. Samochód jednak bez większych przeszkód przejechał dalej. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku Putinowi towarzyszyło 12 lekarzyCo ze zdrowiem Putina? Na Wschodnie Forum Ekonomiczne zabrał 12 lekarzy

Na miejscu zostało tylko pierwsze auto. Za kierownicą karetki, która miała zablokować przejazd, znaleziono ciało mężczyzny. Szef osobistej straży prezydenta miał zostać usunięty ze stanowiska i przebywać w areszcie. Nieoficjalnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie i najpewniej incydent ten nie ma żadnego związku z "zamachem na Putina", która to fraza zaczęła trendować w mediach. 

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Putin dostał ofertę ws. Ukrainy i ją odrzucił? "Nie był zainteresowany"

Więcej o: