Korea Płd. Policja zatrzymała podejrzaną o zabicie swoich dzieci. Ich szczątki znaleziono w walizkach

W Korei Południowej zatrzymano w środę kobietę podejrzaną o zabójstwo dwójki dzieci. Ich ciała znaleziono w walizkach wystawionych na aukcji w Nowej Zelandii. Prawdopodobniej znajdowały się w nich kilka lat. Śledczym udało się ustalić, że miały od pięciu do dziesięciu lat.

14 września o godzinie 1 w nocy policjanci z Korei Południowej aresztowali 42-letnią kobietę w mieszkaniu w Ulsan, mieście położonym w południowo-wschodniej części kraju. Zatrzymana jest podejrzana o zabójstwo dwójki dzieci.

Zobacz wideo Wystarczyła chwila nieuwagi. 5-latka sama wyszła na ulicę

Korea Południowa. Zatrzymano kobietę podejrzaną o zabójstwo dzieci

Obywatelka Korei Południowej została zatrzymana ponad miesiąc po odkryciu zwłok dzieci. Ciała dzieci znaleziono w walizkach, które 11 sierpnia na aukcji internetowej kupiła rodzina z Auckland w Nowej Zelandii. Jak podaje CNN, zwłoki znajdowały się w nich kilka lat. Z ustaleń nowozelandzkiej policji wynika, że dzieci najprawdopodobniej miały od pięciu do dziesięciu lat i mogły nie żyć od około trzech do czterech. lat. Rodzina, która znalazła ciała w walizkach, poinformowała o tym policję 11 sierpnia.

Śledczy z Nowej Zelandii pracują na miejscu zdarzenia w Auckland po odkryciu ciał w walizkach. 11 sierpnia 2022 r.Nowa Zelandia. Zwłoki dzieci w walizkach kupionych na aukcji

Zatrzymana kobieta jest obywatelką Nowej Zelandii koreańskiego pochodzenia

Na podstawie umowy o ekstradycji z Koreą Południową nowozelandzka policja zażądała nakazu aresztowania podejrzanej kobiety. Wystąpiła także o ekstradycję kobiety do Nowej Zelandii w celu postawienia jej dwóch zarzutów zabójstwa - podaje "The Guardian". Teraz kobieta zostanie przesłuchana w sądzie w Seulu. 42-latka jest obywatelką Nowej Zelandii pochodzenia koreańskiego, a w 2018 roku uciekła do Korei.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

BBC ustaliło, że zatrzymana kobieta mieszkała Auckland przez kilka lat, a ojciec dzieci, których ciała znaleziono w walizce, zmarł na raka jeszcze przez ich śmiercią. Także dziadkowie zamordowanych dzieci żyją w Nowej Zelandii. 

Szczątki dzieci znalezione w walizkach. Policja namierzyła matkęSzczątki dzieci znalezione w walizkach na aukcji. Policja namierzyła matkę

Więcej o: