Nie żyje Władimir Sungorkin, redaktor naczelny "ulubionej gazety" Putina. "Zmarł nagle"

W wieku 68 lat zmarł Władimir Sungorkin, redaktor naczelny gazety "Komsomolskaja Prawda" - informują rosyjskie media. Agencja TASS podaje, że przyczyną śmierci był udar mózgu.

Jak informuje "Komsomolskaja Prawda" na Telegramie, Władimir Surgokin był redaktorem naczelnym gazety od 1997 roku. "Zmarł nagle podczas wyprawy po Kraju Nadmorskim" - czytamy w komunikacie. Podróż Sungorkina była związana ze zbieraniem materiałów do książki o Władimirze Arsjeniewie, badaczu Dalekiego Wschodu.

Zobacz wideo PO złoży projekt ws. reparacji. Nowacka: Dlaczego nagle rząd PiS traktuje Rosję lepiej niż Niemcy

Rosja. Nie żyje Władimir Surgokin, redaktor naczelny "ulubionej gazety Putina"

Agencja TASS, powołując się na własne źródła, podała, że przyczyną śmierci Sungorkina był udar mózgu.

Pracę w gazecie dziennikarz rozpoczął w 1985 roku. Przed objęciem stanowiska redaktora naczelnego był korespondentem. Rosyjska sekcja BBC zwraca uwagę w swoim artykule, że "Komsomolskaja Prawda" bywa nazywana ulubioną gazetą Władimira Putina.

Sam dziennikarz zaś konsekwentnie popierał rosyjskiego przywódcę. Putin był jedną z pierwszych osób, które złożyły kondolencje w związku ze śmiercią Sungorkina. Nazwał go "patriotą i niezwykłą, obdarzoną talentem twórczym osobą". Po agresji Rosji na Ukrainę dziennikarz został objęty sankcjami Unii Europejskiej w związku z "dezinformacją i manipulowaniem faktami". 

Więcej o: