Ogromne sukcesy ukraińskiej armii. Nieoficjalnie: Wyzwolili miasto trzy km od granicy

Z najnowszych doniesień wynika, że ukraińskie wojsko wyzwoliło miasto trzy km od granicy z Rosją. W sieci pojawiają się także coraz częstsze informacje, że Rosjanie opuścili również Wołczańsk. Od początku września ukraińskie wojsko wyzwoliło ponad trzy tysiące kilometrów kwadratowych okupowanych terenów.

Szef charkowskiej obwodowej administracji wojskowej Oleg Sinegubow poinformował, że ukraińskie wojsko wyzwoliło już z rąk okupantów około 40 osad w obwodzie charkowskim.

Jednym z wyzwolonych miast jest Kozacza Łopań, która leży około 37 km od Biełgorodu i niespełna trzy km od granicy z Rosją.

Wojska rosyjskie zajęły wieś w pierwszych dniach inwazji na Ukrainę. Według nieoficjalnych informacji kolejną miejscowością wyzwoloną przez siły ukraińskie w obwodzie charkowskim jest Dworiczna. 

Jak pokazują w mediach społecznościowych jednostki wojskowe, Rosjanie pozostawiają za sobą bardzo wiele sprzętu. 

Wcześniej generał Wałerij Załużny, głównodowodzący ukraińskich sił zbrojnych, przekazał, że "w rejonie Charkowa ukraińskie wojsko przesuwa się nie tylko na południe i wschód, ale także na północ". "Do granicy państwowej pozostało 50 kilometrów"- napisał wojskowy.

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina

W sieci pojawiają się jednak coraz częstsze doniesienia, że Rosjanie opuścili Wołczańsk - miasto leżące pięć km od granicy, a także miasta Ternowa, Hrafske i Hontarivka. W pobliżu Nowej Kachówki Ukraińcy zniszczyli skład amunicji okupanta i przeprawę przez Dniepr - podaje agencja Interfax Ukraina. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

We wrześniu wyzwolono ponad trzy tysiące kilometrów kwadratowych terytoriów

Od początku września ukraińskie wojsko wyzwoliło ponad 3 tysiące kilometrów kwadratowych okupowanych przez Rosję terytoriów. Poinformował o tym głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużny. Ukraińskie oddziały zdobywają kolejne miejscowości w obwodzie charkowskim.

Ramzan Kadyrow w 2018 rokuUkraina ogłasza kolejne sukcesy. Kadyrow otwarcie krytykuje rosyjski MON

Generał Załużny napisał, że w obwodzie charkowskim ukraińskie oddziały przesuwają się nie tylko na południowy wschód, lecz także na północ. Jak zaznaczył, doszły już 50 km od rosyjskiej granicy. Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował zdjęcia porzuconego i zniszczonego rosyjskiego sprzętu wojskowego z okolic wsi Bajrak, Nowa Husariwka i Szczuriwka. Z kolei prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych podniesienie przez ukraińskich żołnierzy państwowej flagi w miejscowości Czkałowskie. Jak napisał, wyzwolone będą wszystkie miejscowości okupowane przez Rosjan. Wczoraj ukraińskie wojsko wyparło Rosjan ze strategicznie ważnego miasta Kupiańsk. Rosjanie wycofać się mieli także z Iziumu.

Wojna w Ukrainie. 'Przed bitwą'Siły Zbrojne Ukrainy udostępniły poruszające nagranie. Wybrzmiał hymn

Więcej o: