Rosjanie uciekają, porzucając sprzęt. Ukraińcy płaczą ze szczęścia. "Zrobić naleśniki?" [WIDEO]

Rosjanie tak szybko uciekają z zajętych przez siebie terenów na wschodzie Ukrainy, że pozostawiają za sobą sprzęt wojskowy i amunicję. Ukraińcy natomiast ze łzami wzruszenia witają swoją armię. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne nagrania, na których widać, jak ukraińscy żołnierze są witani na wyzwalanych terenach.

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie m.in. z wyzwolenia Bałakliji z rąk Rosjan. Widać na nim ukraińskich żołnierzy, którzy przytulają płaczących mieszkańców. - Już dobrze, dobrze - pocieszają ich. - Pół roku modliliśmy się, żebyście do nas wrócili! - mówi jedna z kobiet, po czym proponuje żołnierzom, że zrobi im naleśniki. Ukraińcy proszą natomiast cywilów, by jeszcze tę noc spędzili w schronie. 

Ukraińcy wyzwalają kolejne tereny. Przejmują rosyjską amunicję i są witani przez mieszkańców ze łzami w oczach

"Wojska ukraińskie dotarły do wsi Hnylytsia w obwodzie charkowskim i nie napotkały oporu. Osada znajduje się pod kontrolą Ukrainy" - podaje kanał MilitaryLand.net. Na nagraniu widać mieszkańców wsi, którzy witają żołnierzy ukraińskimi flagami

Poza nagraniami, które pokazują radość mieszkańców terenów wyzwolonych z rosyjskiej okupacji, pojawiają się także nagrania sprzętu i amunicji porzucanych przez Rosjan. Może to świadczyć o ogromnym pośpiechu, z jakim ewakuują się okupanci, którzy nie znaleźli nawet czasu na to, by zabrać broń. 

"Rosyjskie czołgi po prostu stoją na drodze, porzucone w Izium" - czytamy w opisie jednego z nagrań, które zyskuje popularność w mediach społecznościowych. "Wojska ukraińskie wciąż znajdują coraz więcej porzuconych rosyjskich pojazdów w Izium w obwodzie charkowskim" - podaje MilitaryLand.net. 

"Duża kolumna Rosja  cofa się przez rzekę Oskol" - napisała z kolei NEXTA w niedzielę 11 września. Wspomniana rzeka znajduje się na południowy wschód od miasta Izium. 

Więcej o: