Wojna w Ukrainie. Żołnierze śpiewają hymn "przed bitwą" o okupowane tereny [WIDEO]

Trwa deokupacja Ukrainy - informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych tego kraju. Armia Ukrainy odnosi piorunujące sukcesy i wyzwala kolejne miejscowości spod rąk Rosjan. W sieci pojawiło się nagranie, na którym żołnierze przed ruszeniem w bój śpiewają hymn. "Jedno z najpotężniejszych wykonań" - komentują media.

W ostatnich dniach około 2000 kilometrów kwadratowych terytorium kraju zostało wyzwolonych spod okupacji Rosji. Trwa wyzwalanie kolejnych miejscowości -  poinformował Sztab Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Wołodymyr Zełenski, podczas swojego codziennego przemówienia do narodu, pogratulował armii wyzwolenia Bałakliji i postępów w rejonie Charkowa.

- Ukraina zawsze wraca! Dobrze to pokazujemy. Cały obwód doniecki zostanie wyzwolony, będzie bezpieczny i szczęśliwy - tak powinno być w Ukrainie, tak powinno być wszędzie na naszej ziemi - podkreślił w sobotę (10 września) prezydent.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina

Wojna w Ukrainie. "Hymn wykonują ci, którzy dziś nieustraszenie walczą z najeźdźcami"

Siły Zbrojne kraju opublikowały w sobotę (10 września) w mediach społecznościowych film zatytułowany "przed bitwą", na którym żołnierze ukraińskiej armii śpiewają narodową pieśń. Przed ruszeniem w bój, prawdopodobnie podczas ofensywy w kierunku Charkowa, z ogromną mocą wybrzmiał hymn Ukrainy "Szcze ne wmerła Ukrajiny i sława, i wola" ["Jeszcze nie umarła Ukrainy ni chwała, ni wola"- red.].

"Jedno z najpotężniejszych wykonań ukraińskiego narodowego hymnu Ukrainy. Brzmi jeszcze bardziej wzruszająco, gdy wykonują go ci, którzy dziś nieustraszenie walczą z najeźdźcami" - pisze portal Nexta.

Ukraińcy pojmali kolejnego rosyjskiego oficeraRosjanie porzucili pułkownika. Ukraińcy się nim zajęli

Rosja planuje mobilizację 

Ukraińcy informują, że z powodu poniesionych strat osobowych, Rosjanie planują mobilizację na okupowanych terenach. Mężczyznom zakazano opuszczania miejsca zamieszkania. Ponadto agresorzy wprowadzili godzinę policyjną, trwają też przeszukiwania mieszkań.

W raporcie napisano również, że w ciągu ostatniej doby rosyjska armia przeprowadziła 16 ataków rakietowych i 34 ataki na obiekty wojskowe i cywilne na terenie Ukrainy. W niektórych przypadkach Rosjanie używali czołgów, moździerzy, artylerii lufowej i rakietowej. 

Wojna w UkrainieUkraińcy wyzwalają kolejne miasta. Zełenski: Odzyskaliśmy 2000 km kwadratowych

Więcej o: