Na stronie rodziny królewskiej uruchomiono księgę kondolencyjną. Wybrane wiadomości trafią do archiwów

Na stronie brytyjskiej rodziny królewskiej uruchomiono internetową księgę kondolencyjną. Wpisywać może się każdy, a wybrane wiadomości zostaną przekazane najbliższym królowej Elżbiety II.

"Wyślij kondolencję korzystając z tego formularza" - zachęca komunikat na stronie The Royal Family. Aby wysłać wiadomość, wystarczy wypełnić cztery rubryki - podać imię, adres e-mail, miejsce zamieszkania i oczywiście treść kondolencji. 

"Wybrane wiadomości zostaną przekazane członkom rodziny królewskiej" - napisano w komunikacie. Ponadto, jak czytamy na stronie, kondolencje mogą być "przechowywane w archiwach królewskich dla potomności".

Zobacz wideo Ile może potrwać jeszcze wojna w Ukrainie? Ekspert wyjaśnia

Dzwon w Windsorze uderzy 96 razy na cześć królowej Elżbiety II

W czwartek wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że w wieku 96 lat odeszła królowa Elżbieta II. 

Jak wyglądać będą najbliższe dni po śmierci Elżbiety II? W Windsorze zabrzmi dzwon. 96 uderzeń: jedno za każdy rok, jaki przeżyła królowa. Nowy król - Karol III - zwróci się wieczorem do mieszkańców królestwa z orędziem. Wcześniej spotkać się ma z premierką Liz Truss. Premierką, która jeszcze trzy dni temu widziała się z jego poprzedniczką i dostała od niej misję utworzenia rządu.

Królowa Elżbieta IINiezwykłe spotkanie Elżbiety II z turystami. "Zrobisz nam zdjęcie?"

W piątek spodziewamy się proklamacji - Karol formalnie zostanie ogłoszony królem. To symbol, bo tron nie jest pusty nawet przez sekundę. Karol stał się monarchą z chwilą odejścia swej matki. Proklamacja zabrzmi w dwóch miejscach stolicy Anglii, a w dzień później w innych zakątkach królestwa: Irlandii Północnej, Walii i Szkocji

W przyszłym tygodniu odbędą się uroczyste procesje w Edynburgu i w Londynie. Później trumna będzie też wystawiona na widok publiczny. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek 19 września.

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II nie żyje. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb?

Więcej o: