Kanada. Nie żyje drugi z braci podejrzewanych o ataki w Saskatchewan. Zmarł po zatrzymaniu

Nie żyje drugi z braci podejrzewanych o ataki nożem w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, do których doszło w niedzielę 4 września. Mężczyzna zmarł niedługo po zatrzymaniu. Według nieoficjalnych doniesień 30-latek sam zadał sobie obrażenia.

Po czterodniowej obławie, w środę 7 września, kanadyjskiej policji udało się zatrzymać Mylesa Sandersona. Mężczyzna był podejrzewany o to, że wraz z bratem Damienem dokonał serii ataków nożem w prowincji Saskatchewan, w wyniku których zmarło 10 osób, a 18 zostało rannych.

Zastępczyni komisarza Rhonda Blackmore przemawia podczas konferencji prasowej w kwaterze głównej RCMP 'F' w Reginie, Saskatchewan, w niedzielę 4 września 2022 r.Kanada. Seria ataków nożowników. Nie żyje jeden z podejrzewanych braci

Kanada. Nie żyje drugi z mężczyzn podejrzewanych o ataki w Saskatchewan

Jak podaje "The New York Times", w środę około 15:30 czasu lokalnego kanadyjska policja konna schwytała Sandersona na autostradzie w pobliżu miasta Rosthern. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się o godzinie 20, zastępczyni komisarza Rhonda Blackmore powiedziała, że tuż po schwytaniu stan mężczyzny się pogorszył. Został on przewieziony do szpitala w pobliskim mieście Saskatoon, gdzie uznano go za zmarłego. Blackmore dodała, że śmierć i działania policji zostaną przeanalizowane w niezależnym śledztwie. 

Portal Politico dodaje, że choć Blackmore nie chciała zdradzić szczegółów na temat śmierci mężczyzny, anonimowe źródło przekazało wcześniej, że Sanderson zmarł na skutek samookaleczenia. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Damien Sanderson (po lewej) i Myles Sanderson. Kanadyjskie władze opublikowały zdjęcia mężczyzn podejrzewanych o serię ataków z nożem w dwóch miejscowościach w prowincji Saskatchewan, na południu Kanady. Nie żyje co najmniej 10 osób, wiele jest rannych"Straszne i rozdzierające serce". Seria ataków nożowników w Kanadzie

Ataki nożowników w Kanadzie. Policja zorganizowała obławę

Do ataków doszło 4 września w 13 różnych miejscach prowincji Saskatchewan. Policja wydała nakazy aresztowania dwóch podejrzanych braci - 30-letniego Mylesa Sandersona i 31-letniego Damiena Sandersona. Zorganizowano obławę obejmującą prowincje Saskatchewan, Alberta i Manitoba - to obszar wielkości połowy Europy. 6 września policja poinformowała o znalezieniu ciała jednego z mężczyzn. Okaleczone zwłoki Damiena Sandersona leżały pod jednym z okolicznych domów. Wykluczono, by sam mógł zadać sobie obrażenia. 

Myles Sanderson był poszukiwany od maja tego roku, kiedy naruszył zasady zwolnienia warunkowego. Mężczyzna odsiadywał karę pięciu lat pozbawienia wolności za napaść i kradzież.

Zobacz wideo Kierowcy nagminnie ignorują znak B-20. Mandat 300 zł i 2 punkty karne
Więcej o: