Wielka Brytania. 15-latek z kablem USB w prąciu. Do szpitala przywiozła go mama

15-latek z Wielkiej Brytanii trafił do szpitala z "kontuzją", która była na tyle nietypowa, że lekarze zdecydowali się ją opisać na platformie ScienceDirect. Nastolatek wprowadził do cewki moczowej kabel USB, który tak się splątał, że nie mógł go wyciągnąć. Chłopca do szpitala zaprowadziła więc jego mama.

"15-letni pacjent został przeniesiony na nasz oddział ze swojego lokalnego szpitala po tym, jak samodzielnie wprowadził do cewki moczowej kabel USB w kontekście eksperymentów seksualnych" - czytamy w opisie raportu. Nastolatek w listopadzie 2021 roku został przywieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy przez swoją mamę. Podczas wywiadu medycznego i po tym, jak kobieta opuściła gabinet, 15-latek powiedział lekarzom, że użył kabla zamiast linijki, by zmierzyć w ten sposób długość prącia.

Wielka Brytania. Matka przywiozła na SOR 15-latka. "Dwa końcowe porty kabla USB wystawały z ujścia cewki moczowej"

Następnie "w celach seksualnych" 15-latek wprowadził kabel USB do cewki moczowej. Wkrótce po wprowadzeniu kabla chłopak próbował go samodzielnie usunąć. Kabel był jednak zbyt mocno splątany, a jego wprowadzenie wywołało krwiomocz. Próba wyciągnięcia kabla przez lekarzy na SORze również okazała się nieskuteczna, dlatego 15-latek w trybie pilnym został przetransportowany do większego szpitala. 

Na miejscu stwierdzono, że "dwa końcowe porty kabla USB wystają z zewnętrznego ujścia cewki moczowej, podczas gdy środkowa część związanego przewodu pozostawała w cewce". "Pacjent w chwili przyjęcia był zdrowy i w stanie ogólnym dobrym. Brak historii zaburzeń zdrowia psychicznego" - napisano w raporcie. Kabel wywołał stan zapalny, co mogło doprowadzić do poważnego uszkodzenia tkanek.

15-latek został więc poddany operacji, dzięki której udało się wyciągnąć kabel. Lekarze dodali w raporcie, że chociaż zatrzymane w cewce moczowej ciała obce nie są rzadkością, to po raz pierwszy spotkano się z tym, by w ciele utknął kabel USB. 

Jak dodają lekarze, takie przypadki mogą świadczyć o niewystarczającym poziomie edukacji seksualnej. "Był to kolejny przypadek ciekawości skutkujący trudnym i nagłym stanem urologicznym. W tym przypadku stan ten został skutecznie wyleczony za pomocą otwartej operacji i bez żadnych krótkoterminowych powikłań" - napisali specjaliści.

Więcej o: