USA. Prezenterka NBC Julie Chin doznała udaru na wizji. "Zaczęły się dziać różne rzeczy"

Prezenterka wiadomości NBC Julie Chin doznała udaru, będąc na wizji. W sobotę rano w trakcie transmisji na żywo kobieta zaczęła mylić słowa i nie umiała przeczytać informacji pokazywanych na prompterze. Dzięki natychmiastowej reakcji współpracowników w porę trafiła do szpitala.

Prezenterka Julie Chin, która pracuje jako prezenterka wiadomości w NBC w Tulsie w stanie Oklahoma, przyznała, że podczas prezentacji wiadomości doznała udaru. "Moi lekarze uważają, że w sobotę rano miałem początki udaru na żywo na antenie. Niektórzy z was byli tego naocznymi świadkami i bardzo mi przykro, że tak się stało" - przekazała Julie Chin w niedzielę rano.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

USA. Prezenterka wiadomości Julie Chin doznała udaru podczas prowadzenia programu

Według Julie Chin objawy pojawiły się nagle. Wcześniej czuła się dobrze i nic nie wskazywało na to, że może się zdarzyć coś złego. "Wydawało się, że ten epizod pojawił się znikąd. Czułam się świetnie przed naszym występem" - napisała Chin na Facebooku. "Jednak w ciągu kilku minut podczas wiadomości zaczęły się dziać różne rzeczy. Po pierwsze, straciłam częściowe widzenie w jednym oku. Nieco później zdrętwiały mi ręce i ramię. Wiedziałem, że mam duże kłopoty, kiedy moje usta nie wypowiadały słów, które były tuż przede mną na teleprompterze" - dodała.

Po pewnym czasie przeprosiła widzów i przerwała wystąpienie. "Przepraszam, coś się ze mną dzieje dziś rano" - cytuje słowa prezenterki "New York Post". Przekazała głos Annie Brown, która zaczęła mówić o pogodzie. Tego dnia nie wróciła już na antenę, a jej koledzy zadzwonili po pomoc medyczną. "Moi współpracownicy rozpoznali sytuację nadzwyczajną i zadzwonili na 911. Zawsze mówiłem, że pracuję w najlepszym zespole, a to kolejny powód" - wspomniała prezenterka, podkreślając szybką reakcję kolegów z zespołu.

Jak rozpoznać udar i jak reagować?

Udar to nic innego, jak niewydolność krążenia krwi. Udar może spowodować porażenie bądź utratę przytomności. W większości przypadków nie poprzedza go żaden sygnał ostrzegawczy. Objawy udaru:

  • kłopoty z mówieniem i rozumieniem tego, co mówią inni,
  • paraliż lub drętwienie twarzy, nóg lub rąk,
  • problemy z widzeniem w jednym oku lub w obu,
  • ból głowy, któremu mogą towarzyszyć wymioty,
  • kłopoty z chodzeniem.

Jeśli zauważymy podobne objawy u siebie lub u innej osoby, powinniśmy natychmiast reagować i wezwać pomoc.

Więcej o: