Rosja nałożyła sankcje na grupę Amerykanów. Na liście m.in. Ben Stiller i Sean Penn

Rosja obłożyła zakazem wjazdu na swoje terytorium aktorów Bena Stillera i Seana Penna oraz 23 innych obywateli Stanów Zjednoczonych. W grupie tej znaleźli się m. in. senatorowie i pracownicy naukowi.

Kreml poinformował, że jest to odpowiedź na personalne sankcje, które rząd USA od 24 lutego nakłada na obywateli Federacji Rosyjskiej. Zarówno Ben Stiller, jak i Sean Penn już po rosyjskiej agresji byli w Kijowie i spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Penn zapowiadał, że planuje zrobić film dokumentalny o ataku Rosji na Ukrainę.

Zobacz wideo Rostowski: Inflacja w Polsce staje się mniej przewidywalna

Rosja nałożyła sankcje na Amerykanów. Na liście m.in. Sean Penn i Ben Stiller

Sankcjami obłożono także m.in. sekretarz handlu Ginę Raimondo, jej zastępcę Matthew S. Axelroda, senatorów Marka Kelly'ego i Kevina Kramera, a także kilku przedstawicieli sektora przemysłowego. 

Do tej pory Amerykanie zamrozili rosyjskie aktywa o wartości 30 miliardów dolarów, a w sierpniu zapowiedzieli kolejne sankcje na osoby blisko związane z Władimirem Putinem.

W czerwcu Sean Penn, podczas drugiej wizyty w Ukrainie, spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim

- Sean, bardzo chcemy pokazać całemu światu, co wydarzyło się w okolicach Kijowa. Wiem, że byłeś tu również na początku tej wojny. W Kijowie wiele się zmieniło, ale jest kilka miast wokół Kijowa, które trzeba pokazać, aby świat zrozumiał, co zrobiła Rosja - mówił Zełenski.

Więcej o: