Indie. Katastrofa karuzeli. Wielkie koło spadło z prawie 25 metrów [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zostało rannych w katastrofy karuzeli w północnych Indiach. Koło, na którym znajdowali się uczestnicy zabawy, spadło z wysokości około 25 m. Zarządcy atrakcji uciekli z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło w niedzielę 4 września w mieście Mohali w stanie Pendżab na północy Indii. Koło mierzącej prawie 25 metrów wysokości karuzeli zerwało się i z impetem spadło na ziemię, przez co rannych zostało co najmniej 10 osób, w tym dzieci - podaje portal The Quint. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Damien Sanderson (po lewej) i Myles Sanderson. Kanadyjskie władze opublikowały zdjęcia mężczyzn podejrzewanych o serię ataków z nożem w dwóch miejscowościach w prowincji Saskatchewan, na południu Kanady. Nie żyje co najmniej 10 osób, wiele jest rannych"Straszne i rozdzierające serce". Seria ataków nożowników w Kanadzie

Katastrofa karuzeli w Indiach. Personel uciekł z miejsca zdarzenia

Poszkodowani z lekkimi obrażeniami brzucha, głowy i szyi zostali przewiezieni do szpitali. W chwili katastrofy w pobliżu nie było personelu medycznego. Jak informuje indyjski dziennik "The Tribune", bramkarze i personel zarządzający karuzelą uciekli z miejsca zdarzenia.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Naoczni świadkowie mówią, że w chwili wypadku na karuzeli bawiło się 15 osób. Twierdzą, że jej zarządcy nie zachowali odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Policja ustaliła już, do kogo należy karuzela. Właściciel został wezwany do opublikowania oświadczenia. Zapowiedziano, że wkrótce ruszy śledztwo w sprawie wypadku.

Zobacz wideo Przejazd największym drewnianym rollercoasterem na świecie. Jak wygląda?

Jak podają lokalni urzędnicy, organizatorzy mieli pozwolenie na zorganizowanie festynu tylko do 4 września, ale postanowili nielegalnie wydłużyć czas trwania imprezy. Przed wejściem ustawili tabliczkę z końcową datą 11 września.

Liz Truss i Rishi Sunak (zdjęcie ilustracyjne)Wielka Brytania czeka na nowego premiera. Liz Truss czy Rishi Sunak?

Nagranie z wypadku na karuzeli zamieścił w sieci indyjski dziennikarz Nikhil Choudhary. Można je obejrzeć poniżej:

Więcej o: