Rosja. Putin pośmiertnie odznaczył gangstera, który zabił pięć osób. Medal "za odwagę i bohaterstwo"

Władimir Putin odznaczył Rosjanina, który zginął na wojnie w Ukrainie, medalem "za odwagę i bohaterstwo okazywane w trakcie wykonywania zadań specjalnej operacji wojskowej". Iwan Neparatow za zabójstwo pięciu osób został skazany na 25 lat więzienia. "Tacy bohaterowie są teraz w Rosji" - skomentował nagrodzenie Neparatowa ukraiński dziennikarz Denis Kazański.

Niezależny rosyjski portal opublikował na Telegramie post dotyczący pośmiertnego odznaczenia gangstera Iwana Neparatowa skazanego na 25 lat pozbawienia wolności za pięć morderstw. Przestępstwa popełnił w okolicy Moskwy.

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Rosja. Władimir Putin odznaczył pośmiertnie Iwana Neparatowa, mordercę pięciu osób, medalem "za odwagę" 

Prezydent Rosji Władimir Putin 16 sierpnia przyznał Neparatowemu medal "za odwagę i bohaterstwo okazywane w trakcie wykonywania zadań specjalnej operacji wojskowej". Według oficjalnych danych Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstwa pięciu osób.

"Aby zniszczyć państwo, wystarczy uwięzić niewinnych (np. Nawalnego, Jaszyna, Furgala czy Kara-Murzę) i uwolnić winnych od odpowiedzialności i kary. Putin w 2022 roku zaczął robić wszystko, co możliwe, aby zniszczyć Rosję od środka. Putin - pod trybunałem!" - czytamy na Telegramie Gulagu.net, który opublikował także zdjęcia medalu "za odwagę" oraz fragment dekretu Putina. Iwan Neparatow zmarł 5 sierpnia w rejonie Bachmut w obwodzie donieckim w wyniku zranienia głowy odłamkiem.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Ukraiński dziennikarz o odznaczeniu Iwana Neparatowa: Rosjanie są dumni z zabójcy

"Tacy bohaterowie są teraz w Rosji" - odniósł się do odznaczenia Iwana Neparatowa ukraiński dziennikarz kanału telewizyjnego 24 Denis Kazański, cytowany przez nv.ua. Dodał, że Rosjanie są dumni "z chorego psychopaty, który udusił kobietę dla pieniędzy" i "z zabójcy pięciu własnych współobywateli". "Gdyby ten Neparatov miał trochę więcej szczęścia i wróciłby z wojny, mógłby z łatwością wykończyć jednego z tych, którzy są z niego dumni" - napisał Kazański.

Więcej o: