Rosja. Sołowjow wtłacza dzieciom propagandę i poucza je, jak żyć. "Szczęście nie jest celem" [WIDEO]

Z okazji Dnia Wiedzy rosyjska państwowa telewizja wyemitowała w czwartek program skierowany do dzieci i młodzieży. Władimir Sołowjow, czyli jeden z głównych medialnych propagandystów Kremla, wtłaczał dzieciom kłamstwa dot. wojny w Ukrainie i podzielił się z nimi pewną złotą myślą.

Władimir Sołowjow to rosyjski dziennikarz, który ma swój program w Rossija1, głównym rosyjskim kanale telewizyjnym. To również jeden z naczelnych propagandystów Kremla. Jeszcze 23 lutego, a więc na dzień przed rozpoczęciem inwazji Rosji na Ukrainę, dr Wiktor Ross w rozmowie z Jackiem Gądkiem mówił tak:

- Do wojny nawołują największe gwiazdy kremlowskiej telewizji - Władimir Sołowjow i Dmitrij Kisielow. Albo prowadząc dyskusje, albo wygłaszając własne mowy. Jest to najbardziej brutalna i chamska militarystyczna propaganda, jaką w ogóle można sobie wyobrazić.

Cały wywiad dostępny jest tutaj:

Konflikt Rosja-UkrainaRoss: Rosyjska TV domaga się wojny. To chamska i brutalna propaganda [WYWIAD]

O Sołowjowie pisaliśmy też m.in. w tym materiale:

Program Władimira SołowjowaW Rossija 1 krytyka wojny: To jak Afganistan, tylko że gorzej

Rosyjski Dzień Wiedzy. Władimir Sołowjow wtłaczał dzieciom propagandę

Propagandą Sołowjow postanowił podzielić się z dziećmi i młodzieżą z okazji Dnia Wiedzy, który w Rosji przypada 1 września. Obecnych w studiu telewizyjnym młodych ludzi przekonywał, że Rosja "jest najwspanialszym krajem". - Nie dlatego, że żyjemy najlepiej i nie dlatego, że mamy najdłuższą oczekiwaną długość życia. Jesteśmy najwspanialszym krajem, ponieważ mamy najwspanialsze przeznaczenie - mówił.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

A potem przeszedł do powielania ulubionych kłamstw Kremla. - W wojnie stajemy po stronie dobra. Wstajemy i zakrywamy naszymi ciałami dzieci zabijane przez ukraińskich nazistów. Walczymy po stronie dobra. Wasi bracia i ojcowie są na froncie. Codziennie wykonują ciężką, męską pracę - kontynuował.

Sołowjow do rosyjskich dzieci: Szczęście nie jest celem życia

Sołowjow podzielił się też z młodymi widzami swoją życiową "filozofią". - Celem życia człowieka nie jest żyć szczęśliwie. [...] Fajnie kupić sobie apartament albo samochód, ale to nie jest prawdziwy cel. Nikita Michałkow [rosyjski reżyser i zwolennik Kremla - red.] bardzo trafnie powiedział, że powinieneś żyć tylko wtedy, jeśli rozumiesz, za co jesteś gotowy umrzeć - stwierdził propagandysta.

Zobacz wideo To nie propaganda Kremla wyprała Rosjanom mózgi. Sami wypierają fakt inwazji na Ukrainę

Ukraina. Anton Heraszczenko kpi z Sołowjowa: Dzieci, wypasione wille nie są dla was

Fragment programu Sołowjowa zamieścił na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. "Dzień Wiedzy w Rosji. Propagandysta Sołowjow wygłasza wykład dla dzieci. Trzeba żyć nie radością, ale dla idei, za które można umrzeć. Dla idei Putina zapewne. Radości takie jak wille we Włoszech i wypasione samochody są wyłącznie dla Sołowjowa, a nie dla was, dzieci" - zakpił Heraszczenko.

Więcej o: