Kreml: Władimir Putin wyruszy w podróż. Odwiedzi Kaliningrad

Władimir Putin odwiedzi Kaliningrad - poinformował rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow dodał, że podróż "z okazji Dnia Wiedzy, ale nie tylko" rozpocznie się w czwartek, 1 września.
Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

O "służbowej podróży" Władimira Putina rzecznik Kremla poinformował podczas spotkania z dziennikarzami. - W drugiej połowie tygodnia prezydent będzie w Kaliningradzie - przede wszystkim z okazji Dnia Wiedzy 1 września, ale nie tylko. Poinformujemy was - przekazał Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjską agencję prasową TASS.

Przypomnijmy, w drugiej połowie czerwca w związku z rosyjską agresją w Ukrainie Litwa zablokowała tranzyt kolejowy stali i żelaza do obwodu kaliningradzkiego. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rozbudowa ochrony granicy z obwodem kaliningradzkim

Z kolei na granicy Polski z obwodem ma powstać zapora elektroniczna. Prace miały wystartować już w lipcu, jednak termin uległ przesunięciu. - Chcemy ruszyć z projektem jeszcze w tym roku. Teraz wszystko uzgadniamy - poinformowała w rozmowie z "Faktem" rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. 

Na granicy z obwodem kaliningradzkim ma zostać zamontowany system perymetrii, który podobny będzie do tego instalowanego obecnie na granicy polsko-białoruskiej w woj. podlaskim. Teraz na granicy polsko-rosyjskiej działa system sześciu wież obserwacyjnych. Są one rozmieszczone od Braniewa po Dubeninki.

Rzeczniczka przekazała "Faktowi", że system będzie wyposażony w czujniki ruchu oraz kamery zarówno dzienne, jak i noktowizyjne. Elektronika ma kosztować ok. 330 mln zł - podkreśla dziennik.

Więcej o: