Zełenski do mieszkańców Ukrainy: Nie mogę mówić o szczegółach. Okupanci poczują konsekwencje

Prezydent Ukrainy w niedzielnym wystąpieniu zapewnił, że do Doniecka i wszystkich okupowanych przez Rosję miast wróci szczęśliwe i bezpieczne życie. Dodał, że symbolem tego będzie ukraińska flaga, która zawiśnie w tymczasowo zajętych przez najeźdźców miastach.

W cowieczornym przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski przypomniał, że w ostatni weekend sierpnia tradycyjnie obchodzono Dzień Doniecka i Dzień górnika. Zaznaczył, że od 2014 roku okupanci zmienili w Doniecku wszystko, a w tym roku cała Ukraina nie może świętować.

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Wołodymy Zełenski: Nie zapomnimy żadnego z naszych miast

- Ale nie zapomnieliśmy i nie zapomnimy żadnego z naszych miast i żadnego z naszych ludzi. Donieck zawsze był jednym z najbogatszych i najsilniejszych miast Ukrainy. Górnictwo zawsze było jednym z najbardziej szanowanych zawodów. Teraz Donbas jest prawie zniszczony przez rosyjskie ataki, zdewastowany. Dumny i mężny ukraiński Donieck został upokorzony przez okupantów i obrabowany - stwierdził.

Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) "FT": UE chce utrudnić Rosjanom podróżowanie. Porozumienie coraz bliżej

Ukraiński przywódca zaznaczył, że Rosja przyniosła tam najstraszniejszą rzecz - absolutne lekceważenie wartości i życia, degradację i śmierć. - Wierzą, że zostaną tam na zawsze. Ale to tymczasowe. Wraz z Ukrainą na okupowane tereny powróci życie, powróci godność mieszkańców Donbasu, powróci możliwość bezpiecznego i szczęśliwego życia - podkreślił.

"Nie mogę mówić o szczegółach. Okupanci poczują konsekwencje"

Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował także, że od poniedziałku wznawia przemówienia do państw i narodów, które wspierają jego kraj.

Zełenski odniósł się też do tajnego spotkania z przedstawicielami sektora obrony i bezpieczeństwa, które odbyło się w niedzielę. - Wszystkie zagadnienia są ważne, ale tajne. Nie mogę mówić o szczegółach, ale okupanci odczują ich konsekwencje w przyszłych działaniach naszych obrońców - mówił.

Rosjanie obserwują, jak Ukraińcy kradną im drona (ilustracyjne) Rosjanie stracili kontakt z dronem. Ukradli go Ukraińcy. "Lekka panika"

Więcej o: