Ostrzał okolic Równego w zachodniej części Ukrainy. Rakiety spadły też na centrum Charkowa

Rosjanie ostrzelali obwód rówieński w zachodniej części Ukrainy - informują ukraińskie władze. W rejonie miasta Sarny rakiety miały uderzyć w obiekt wojskowy. Ukraińcy informują również o rakietach, które spadły na centrum Charkowa.

Szef rówieńskiej obwodowej administracji wojskowej Witalij Kowal przekazał, że na razie nie ma informacji o ofiarach. - W czasie ostatniego alarmu przeciwlotniczego został zaatakowany obwód rówieński. Wyjechaliśmy na miejsce uderzenia, wrócimy z informacjami - dodał. 

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Rosjanie zaatakowali obwód rówieński

Ukraińskie media - za grupą Białoruski Hajun - podają także, że Rosjanie wystrzelili z terytorium Białorusi wiele rakiet na północne obwody Ukrainy.

Portal zn.ua podał na Telegramie, że pociski, którymi zaatakowano cele w obwodzie rówieńskim, zostały wystrzelone z białoruskiego terytorium.

Ostrzeł Charkowa

Wieczorem w niedzielę ukraińskie media informują także o ostrzale Charkowa. Dwie rakiety miały spaść w centrum miasta. Zniszczeniu uległ budynek administracji. Obecnie nie ma informacji na temat ewentualnych ofiar.  

Podtopienia w Sosnowcu Burze idą przez Polskę, są podtopienia. Przed nami "brutalny koniec lata"

Spotkania Zełenskiego z sektorem obronnym

W niedzielę na stronie internetowej Wołodymyra Zełenskiego poinformowano, że prezydent Ukrainy odbył tajne spotkanie z przedstawicielami sektora obronnego i bezpieczeństwa. Jak podano w komunikacie, w spotkaniu uczestniczyli szefowie sił zbrojnych, agencji wywiadowczych, Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i innych sił obronnych.

Uczestnicy spotkania wysłuchali w trybie tajnym informacji o sytuacji operacyjnej na froncie oraz rozważali inne kwestie związane z bezpieczeństwem i obronnością. Osobno omówiono potrzeby armii ukraińskiej i koordynację na różnych szczeblach z międzynarodowymi partnerami Ukrainy.

Spotkanie dotyczyło również wykonania wstępnych rozkazów naczelnego dowódcy.

Rosyjski żołnierz wystąpił z czaszką obrońcy Azowstalu. 'Nieważne, ilu jeszcze zabijemy' Rosyjski żołnierz wystąpił z ludzką czaszką w dłoni. "Zrobimy z niej puchar"

Więcej o: