Wojna w Ukrainie. Rosjanie stracili kontakt z dronem. Ukradli go Ukraińcy. "Lekka panika" [WIDEO]

W mediach społecznościowych został opublikowane nagranie, na którym Rosjanie nie mogą odzyskać sygnału z dronem. Robią się bezradni, kiedy dociera do nich, że ukradli go Ukraińcy.

Dmitri, założyciel portalu Wartranslated, opublikował w sobotę 27 sierpnia film, na którym udokumentowano, że Rosjanie, za sprawą Ukraińców stracili kontrolę nad dronem. "Ukraińcy porwali rosyjskiego drona" - skomentował. "Lekka panika pod koniec, gdy Rosjanie zdają sobie sprawę, że ich lokalizacja nie jest już bezpieczna" - dodał. 

Na wideo widzimy Rosjan, którzy są widocznie zdenerwowani, a nawet spanikowani w momencie, gdy zdali sobie sprawę z tego, że sprzęt został przechwycony przez Ukraińców. Jeden z nich sugeruje, że trzeba szybko opuścić obecną lokalizację. Pospiesznie zbierają swoje rzeczy i ruszają w drogę. - Jeśli przechwycili drona, to znaczy, że za chwilę namierzą naszą lokalizację i zaczną strzelać - mówi jeden z nich. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dron kamikadze kontra rosyjskie wojsko. Ukraińcy pokazali nagranie z użycia zagranicznego sprzętu

Rosjanie zrzucili się na drona dla Ukrainy

Ukraińcy radzą sobie z rosyjskim najeźdźcą znacznie lepiej, niż spodziewało się wiele osób tuż po wybuchu wojny. Są zdeterminowani, by bronić swojej ziemi, nie brak im pomysłów na przechytrzenie wroga. Na prorosyjskich kanałach, takich jak "Kherson.ru" czy "Gławnoe w Henicheske", pojawiła się informacja o zbiórce, z której środki miały zostać przeznaczone na potrzeby armii rosyjskiej i żołnierzy walczących na linii frontu. Jak się okazało, trafiły do Ukraińców. 

"Odbiorcy prorosyjskich mediów zbierali pieniądze na drona dla... Sił Zbrojnych Ukrainy! Ukraińscy żołnierze, stacjonujący na linii frontu w kierunku Chersonia, przysłali zdjęcie drona, który został kupiony za pieniądze zebrane dzięki umieszczeniu na separatystycznych, rosyjskich portalach informacji o rzekomej zbiórce dla armii Rosji" - czytamy we wpisie "Ukrainy teraz".

Więcej na ten temat w artykule:

Rosjanie przez przypadek zrzucili się na drona dla Ukrainy Rosjanie dali się nabrać. Zrzucili się na drona dla Ukrainy

Rosja straciła 46 750 żołnierzy w Ukrainie

Jak poinformował w niedzielę 28 sierpnia Sztab Generalny Ukrainy, Rosja w wojnie straciła: 46 750 żołnierzy, 1942 czołgi, 4257 opancerzonych wozów bojowych, 3171 pojazdów i zbiorników paliwa, 1050 systemów artyleryjskich, 274 rakiety wielokrotnego startu systemy, 148 systemów obrony powietrznej, 202 helikoptery, 234 samoloty, 838 drony i 15 łodzi.

Siergiej Szojgu i Władimir Putin Ukraina: Rosjanom kończą się rakiety. 45 proc. tego, co mieli przed wojną

Więcej o: