Holandia. Ciężarówka wjechała w tłum. Wzrosła liczba ofiar. Media o przyczynach zdarzenia

W wyniku sobotniego wypadku zginęło sześć osób, a siedem trafiło do szpitala - podaje AP. Do tragedii doszło w mieście Nieuw-Beijerland. Ciężarówka zjechała z drogi i wjechała w tłum grillujących ludzi. Po południu w niedzielę media poinformowały nieoficjalnie o przyczynie wypadku.

W sobotę w miejscowości Nieuw-Beijerland koło Rotterdamu kierowca ciężarówki zjechał z drogi na plac, na którym trwał piknik sąsiedzki. Jak podaje agencja AP, sześć osób zginęło, a kolejne siedem jest w szpitalu, w tym jedna osoba w stanie krytycznym. Na miejscu wypadku widoczne były duże zniszczenia, w tym przewrócone stoły piknikowe - informowały w mediach społecznościowych lokalne media.

Rzeczniczka policji Mirjam Boers powiedziała, że kierowca ciężarówki to 46-letni Hiszpan. Samochód, który prowadził, należał do hiszpańskiej firmy El Mosca. W momencie zatrzymania przez policję mężczyzna był trzeźwy. 

Wypadek w Holandii. Ciężarówka stratowała uczestników sąsiedzkiego grillaHolandia. Ciężarówka wjechała w tłum, ofiary śmiertelne i ranni

Służby biorą pod uwagę wszystkie scenariusze 

Policjantka przekazała, że na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Służby informują, że nadal biorą pod uwagę wszystkie scenariusze.

Reporterzy dziennika "De Telegraaf" ustalili jednak, że ciężarówka wypadła z drogi, ponieważ próbowała ominąć inny pojazd. Nie wiadomo jednak, czy chodziło o manewr wyprzedzania, czy bardziej o uniknięcie zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

Burmistrz miasta Charlie Aptroot odwiedził miejsce tragedii w sobotę wieczorem. - Kieruję moje kondolencje do ofiar, ich rodzin, a także naocznych świadków zdarzenia i ratowników - mówił. Wyraził także wdzięczność wobec osób, które udzielały pomocy na miejscu.

Bertold Kittel. Debata reporterów w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, 16.09.2019"Wiadomości" sprostowały nieprawdę o dziennikarzu TVN. "Chwila prawdy"

Więcej o: