USA. Dwoje małych dzieci porzuconych na pustyni w Arizonie. Niemowlę nie dawało oznak życia

Amerykańskie służby celne i ochrony granic znalazły na pustyni dwoje dzieci. Maluchy zostały tam porzucone przez przemytników na pewną śmierć. "Całe szczęście udało nam się zapobiec tragedii" - komentuje funkcjonariusz.

Dwoje dzieci - czteromiesięczne niemowlę i 18-miesięcznego malucha - znaleziono w piątek 26 sierpnia na pustyni Sonora w południowej części Arizony graniczącej z Meksykiem - podała w sobotę NBC News, powołując się na agenta amerykańskich służb celnych i ochrony granic CBP. O tym, że dzieci "podróżują samotnie", funkcjonariusze zostali poinformowani przez grupę zatrzymanych w pobliżu migrantów - przekazały lokalne media.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tygrysy mogły zdechnąć i tak byłyby sprzedane "na części". Przemyt przez Polskę sięga miliardów

USA. Dzieci porzucone na pustyni. "To okrucieństwo"

Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce, odnaleźli maluchy. Niemowlę początkowo nie reagowało i nie dawało żadnych oznak życia. Na szczęście ratownikom medycznym udało się przywrócić mu funkcje życiowe - przekazał John R. Modlin, szef patrolu granicznego w sektorze Tucson. Według służb celnych dzieci zostały porzucone przez przemytników.

"To okrucieństwo" - skomentował John R. Modlin na Twitterze. "Całe szczęście udało nam się zapobiec tragedii. Nie można lekceważyć bezduszności przemytników" - czytamy we wpisie.

Władze nie ujawniły żadnych szczegółów dotyczących dzieci - w tym ich płci, kraju, z którego pochodzą oraz tożsamości ich rodziców lub opiekunów.

USA. Arizona będzie przeprowadzać egzekucje w celach śmierci przy użyciu Cyklonu BUSA. Egzekucje przy użyciu Cyklonu B - używanego przez Niemców w Auschwitz

Spadek liczby aresztowań nielegalnych imigrantów

Jak podaje NBC News, takich incydentów jest coraz więcej. W ostatnim czasie podczas prób przedostania się z Meksyku do USA zmarło dwoje dzieci. Z kolei z rzeki Rio Grande wydobyto niemowlę, które było w stanie krytycznym.

Stacja sugeruje, że ma na to wpływ wzrost liczby aresztowań nielegalnych imigrantów na granicy amerykańsko-meksykańskiej, która w maju osiągnęła rekordowy poziom. Według danych Departamentu Spraw Wewnętrznych tylko w jednym tygodniu czerwca doszło do zatrzymania 240 przemytników.

Pies (zdjęcie ilustracyjne)USA. Tajemniczy wirus zabija psy. Możliwe, że to nowy szczep parwowirozy

Więcej o: