Oburzenie w Belgii. Była żona pedofila i mordercy Marca Dutroux, wyszła na wolność

Była żona belgijskiego pedofila i mordercy Marca Dutroux, skazana za współudział w zbrodniach, została wypuszczona na wolność. W 2004 roku Michelle Martin usłyszała wyrok 30-letniego więzienia, ale w 2012 roku sąd zgodził się na jej przedterminowe zwolnienie i uznał, że na 10 lat ma trafić do klasztoru w Malonne. Teraz już bez żadnych ograniczeń jest na wolności, co wywołuje oburzenie w Belgii.

Michelle Martin obwiniano o współudział w porwaniach, uwięzieniu i torturowaniu uprowadzonych dziewczynek. Ona sama, z zawodu nauczycielka, tłumaczyła udział w zbrodniach strachem przed mężem.

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Michelle Martin wyszła na wolność. Była skazana za współudział w zbrodniach

Kiedy Marc Dutroux był w kilkumiesięcznym areszcie za kradzież samochodu, pozwoliła, aby dwie dziewczynki uwięzione w piwnicy ich domu zmarły z głodu i pragnienia.

W 1996 roku Marc Dutroux i jego żona zostali aresztowani. On odsiaduje obecnie karę dożywotniego więzienia za trzy morderstwa, wieloletnie gwałty i tortury na dzieciach, ale co jakiś czas składa wnioski o warunkowe zwolnienie.

Katastrofa ekologiczna na OdrzeZnów można łowić ryby na dolnośląskim odcinku Odry. Wojewoda zniósł zakaz

Ta sprawa wstrząsnęła Belgią i do dziś jest nazywana narodową traumą Belgów. W marszu protestacyjnym w 1996 roku wzięło udział prawie 300 tysięcy osób. Krytyka spadła na organy ścigania, których nieudolność wzbudziła podejrzenia.

W 2004 roku Michelle Martin skazano na 30 lat pozbawienia wolności za współudział w przestępstwach Dutroux. W 2012 roku sąd zgodził się na jej przedterminowe zwolnienie i uznał, że ma spędzić 10 lat w klasztorze w Malonne na południu Belgii. 

DziwnówDziwnów. Statek utknął na mieliźnie. Pasażerowie są już na lądzie

Więcej o: